5 modnych, ciekawych i dobrze płatnych zawodów

Rozmaitości

Nie da się ukryć – praca to jedna z ważniejszych dziedzin życia. W końcu spędzamy tam na ogół jedną trzecią doby przez wiele lat z rzędu. Warto zatem zadbać o to, byśmy lubili swoje codzienne zajęcie, a także mieli poczucie, że nasza praca jest w zgodzie z naszymi wartościami.

Często słyszy się, że nie można mieć wszystkiego – albo praca jest naszą pasją, albo przynosi pieniądze. Jakiś czas temu na łamach portalu polityka.pl pojawiło się ciekawe zestawienie dotyczące prostych, a jednocześnie dobrze płatnych zawodów. Inspirując się m.in. tym tekstem, dodamy coś jeszcze od siebie – większość z wspomnianych zawodów to jednocześnie bardzo ciekawe profesje. Zobaczcie sami.

  1. Trener personalny

Gdzie nie spojrzeć, tam ktoś biega, jeździ dla sportu rowerem, albo spaceruje z kijami do Nordic Walking. W Polsce od kilku sezonów panuje moda na bycie zdrowym i szczupłym. Nic więc dziwnego, że mamy takie zapotrzebowanie na profesjonalnych trenerów personalnych. Co więcej, można się spodziewać, że w najbliższym czasie będzie ono jeszcze większe. Jak podaje amerykański portal „The Richest”, pracując w tym zawodzie rocznie można zarobić nawet do 25 tysięcy dolarów. Jeśli fascynuje Cię sport i zdrowy styl życia – być może jest to kierunek właśnie dla Ciebie?

  1. Profesjonalny fotograf

Żyjemy w czasach, gdzie zdjęcia bez problemu zrobić może każdy. Wystarczy do tego jedynie smartfon i jakaś aplikacja do obróbki zdjęć, czy nakładania filtrów. Niemniej jednak zainteresowanie profesjonalnymi sesjami zdjęciowymi wciąż nie maleje. Wiele osób potrafi wydać nawet 1000 złotych na kilka pięknych, artystycznych ujęć z ich twarzą na pierwszym planie. Do tego dodać należy sesje plenerowe, ślubne, narzeczeńskie, „brzuszków” (kobiet w ciąży), czy niemowląt.

Dlatego jeśli masz duszę artysty i widzisz piękno tam, gdzie inni go nie zauważają – zawód fotografa może otworzyć przed Tobą zupełnie nową ścieżkę kariery. Nie ulega wątpliwości, że taka praca, która łączy ze sobą kreatywność, pasję, możliwość spełnienia się zawodowo z dobrą pensją – to znacznie więcej niż nawet wygrana w Totolotka.

  1. Masażysta

W każdym ośrodku wypoczynkowym albo centrum Spa potrzebni są dobrzy masażyści z fachem w ręku. Tutaj wspomnieć warto różnorodne techniki i style masażu – od klasycznego, przez sportowy, ajurwedyjski, gorącymi kamieniami i wiele innych. Ci, którzy dodatkowo znają się na fizjoterapii cenieni są jeszcze bardziej. Poza stałą pracą w ośrodku, możemy zarobić „parę groszy” dodatkowo, pod warunkiem, że dysponujemy łóżkiem do masażu, które zabieramy ze sobą do klienta. Taka godzinna sesja masażu kosztuje od 50 do 200 zł.

  1. Przewodnik turystyczny

Nie trzeba wcale wyjeżdżać w dalekie podróże jako pilot (choć jest i taka możliwość), bowiem wystarczy, że poznamy historię, zabytki i kulturę miejsca, w którym mieszkamy. Ważne, by wiedzieć czego oczekuje turysta od takiego przewodnika (jedno jest pewne – na pewno nie nudy). Jeżeli masz talent do opowiadania niezwykłych historii i daleko Ci od opisywania wydarzeń za pomocą dat i suchych faktów – być może zainteresuje Cię praca w turystyce? Według wspomnianego rankingu „The Richest” najlepsi, najbardziej rozchwytywani przewodnicy w USA zarabiają nawet 52 tysiące dolarów rocznie.

  1. Autor tekstów

Oczywiście tutaj potrzeba odrobiny talentu do tworzenia porywających tekstów. Jeśli od dziecka pisanie nie sprawia Ci żadnych kłopotów, a wręcz na co dzień nie rozstajesz się z notatnikiem – ten zawód może być idealny dla Ciebie.

Do jego największych atutów zaliczyć trzeba możliwość pracy z domu, na własnych warunkach, a także swobodę przy wyborze zleceń, które nam odpowiadają, oraz elastyczność związaną z czasem pracy. Niektórzy bowiem są bardziej produktywni wcześnie rano, a inni późno w nocy. Tutaj te kwestie można sobie dowolnie regulować. W Stanach taki pisarz nieetatowy zarabia nawet 100 tys. dolarów rocznie. W Polsce te stawki oczywiście są niższe. Niemniej jednak gdy wypracuje się już swoją markę, można niejednokrotnie zarobić znacznie więcej niż w pracy biurowej na etacie.

Warto zwrócić jeszcze uwagę, że każdy z wymienionych tutaj zawodów nie tylko nadaje się na główne zajęcie, ale również może być wykonywany jako praca dodatkowa. Być może coś jeszcze dodalibyście do naszego zestawienia?

Inspiracje:

 

http://www.forbes.com/sites/kathryndill/2015/08/20/the-best-paying-jobs-of-2015/#56d8c89b7c63

http://www.sprawdzprace.pl/artykuly/recenzje-zawodow/bezstresowy-zawod-rozmowa-z-masazysta,5/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.