14 kg krajanki i 4200 sztuk papierosów bez akcyzy

flash Gorące tematy Paragraf

Takie duże „zapasy” zgromadził mieszkaniec Szydłowca, którego „namierzyli” policjanci z miejscowej komendy. Za te bezakcyzowe wyroby tytoniowe grozi mu karna odpowiedzialność i wysoka grzywna.

– Policjanci z Wydziału Prewencji szydłowieckiej komendy, podczas kontroli pojazdu na terenie miasta w bagażniku auta ujawnili nielegalny towar. W samochodzie osobowym, prowadzonym przez 27-letniego mężczyznę, znaleziono i zabezpieczono 14 kg krajanki tytoniowej oraz 4200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy – poinformowano nas w Komendzie Powiatowej Policji.

Z szacunkowych wyliczeń wynika, że gdyby do „handlowego obrotu” wprowadzono te nielegalne papierosy i tytoniową krajankę, z powodu nieopłaconych podatków skarb państwa straciłby blisko 15 tys. złotych.

– 27-latkowi, do którego należały znalezione w bagażniku tytoniowe wyroby, będzie odpowiadał za przestępstwo z kodeksu karno-skarbowego, za które oprócz odpowiedzialności karnej grozi także wysoka grzywna – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.