3 miejsce wśród 32 szkół

Gorące tematy Sport

Bardo dobrze spisali się uczniowie z podstawówki w Mirowie. W ogólnopolskich, zapaśniczych zawodach, w których rywalizowało blisko 60 młodych zawodników, zajęli trzecie miejsce. Ponadto czterech z nich odniosło indywidualne sukcesy, plasując się w czołowej trójce, w swoich kategoriach wiekowych.
Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym odbyły się w Woli Krzysztoporskiej (pow. piotrkowski, woj. łódzkie). Temu sportowemu wydarzeniu towarzyszyły też obchody 10-lecia Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ATHLETIC” Wola Krzysztoporska – organizatora zapaśniczych zawodów. O drużynowe i indywidualne zwycięstwa na matach rywalizowało 58 zawodników, aż w 11 kategoriach wagowych. Byli to uczniowie z 32 podstawówek.

W szkolnej klasyfikacji zawodnicy z mirowskiej podstawówki, wywalczyli bardzo dobre miejsce w zapaśniczej czołówce. Zajmując 3 lokatę, pokonali 29 szkół, z dużych i mniejszych miast, m.in. z Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Raciborza, Radomska i Bełchatowa. W ekipie Publicznej Szkoły Podstawowej z Mirowa wystąpili: Marcel Rafalski, Sebastian Michalski, Bartłomiej Ludew i Mateusz Marlica.

W klubowej punktacji, sklasyfikowano siedem klubów. MLUKS Orlik Wierzbica, w którym trenują uczniowie z mirowskiej szkoły, znalazł się na 4 pozycji.

Uczniowie z PSP Mirów również indywidualnie zajęli bardzo dobre miejsca: II – Marcel Rafalski (kat. wag. 35 kg), III – Sebastian Michalski ( 68 kg), III – Mateusz Marlica (75 kg) oraz III – Bartłomiej Ludew.