55 milionów z podatków

Szydłowiec

– Większe, podatkowe wpływy do budżetu państwa, to efekt skutecznego działania naszych służb, ale również wzrostu dochodów podatników i ich rosnącej świadomości, że z fiskusem nie warto ryzykować, z powodu podatkowych oszustw – podkreśla Janusz Zawodnik, szef szydłowieckiej „skarbówki”.

Na terenie działania Urzędu Skarbowego w Szydłowcu funkcjonuje około 2500 podmiotów, prowadzących działalność gospodarczą. W ubiegłym roku właściciele ośmiu spośród nich zapłacili podatki wynoszące ponad 1 mln złotych. Większości z pozostałych, dość daleko do tej podatkowej czołówki…

– Jeśli chodzi o ogólne, coroczne wpływy podatkowe, tendencje wzrostowe są wyraźne i finansowo – znaczące. Potwierdzeniem tego jest blisko 55 mln złotych podatkowych wpływów za rok ubiegły. Rok wcześniej, ta kwota wyniosła 51 mln zł.- stwierdził w rozmowie z naszą redakcją Janusz Zawodnik, naczelnik Urzędu Skarbowego w Szydłowcu.

– Należy oczekiwać ponadto, że Jednolity Plik Kontrolny, który obowiązuje od początku tego roku, wpłynie dodatkowo na uszczelnienie systemu podatkowego, a co się z tym wiąże na wzrost podatkowych wpływów. W skrócie, ten JPK zobowiązuje wszystkich podatników (prowadzących działalność gospodarczą) do elektronicznego przesłania do 25 każdego miesiąca deklaracji o zakupach i sprzedaży.Ten system będzie eliminował nieuczciwych podatników. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku, „oporni” podatnicy muszą się liczyć z finansowymi karami (które będą odpowiednio „stopniowane”). Nie tylko inicjatorzy wprowadzenia tego rozwiązania są przekonani, że obecnie – po jego wdrożeniu, nie opłacają się już podatnikom „próby oszustwa” czy też unikania podatkowych zobowiązań…

– Trzeba również podkreślić, że szydłowiecka „skarbówka”, nie tylko skutecznie egzekwuje coraz wyższe podatkowe wpływy, które trafiają do budżetu państwa, ale zwraca również  pieniądze tym podatnikom, którzy zdecydowali się na inwestycje w swoich firmach i przedsiębiorstwach.W minionym roku były to kwoty o 5 mln zł wyższe niż w 2016 r. Są to głównie inwestycje, które w nieodległej przyszłości będą przynosić zyski, a co się z tym wiąże podatkowe wpływy. Liczymy ponadto na zwiększenie zatrudnienia w tych firmach, co wpłynie na zmniejszenie bezrobocia w szydłowieckim powiecie. Oczywistym jest również fakt, że dawni bezrobotni, którzy znajdą zatrudnienie w tych – wspomnianych wcześniej – inwestujących firmach będą płacić podatki, które za pośrednictwem naszego US zasilą budżet naszego państwa – podkreśla Janusz Zawodnik.

 

Not.- (Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.