78rocznica mordu na mieszkańcach Stefankowa i Skłobów

Gorące tematy Okolice

Daty 4 i 11 kwietnia 1940 roku to daty, które zapisane są na kartach historii naszej gminy, a szczególnie w pamięci mieszkańców Stefankowa i Skłobów. W tych dniach w bieżącym roku obchodzono 78 rocznicę bestialsko zamordowanych przez niemieckie wojska mieszkańców z tych miejscowości.
Tak jak co roku, władze gminy na czele z wójtem gminy Waldemarem Sowińskim, przewodniczącym Rady Gminy Jerzym Gnatem oraz sekretarzem gminy Grzegorzem Hylickim złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze pod pomnikiem w Stefankowie, upamiętniającym pomordowanych na Firleju k. Radomia 72 mieszkańców Stefankowa oraz na cmentarzu w lesie stefankowskim, na którym spoczywają prochy 246 mieszkańców wsi Skłoby. W ceremonii na cmentarzu w lesie stefankowskim, uczestniczył również Stanisław Zasowski radny Rady Gminy Chlewiska.

W intencji pomordowanych w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Nadolnej zostały odprawione msze święte, w których uczestniczyli przedstawiciele władz gminy. Msze celebrował proboszcz parafii ks. Maciej Cisowski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.