Adrian Kania uhonorowany

0
16
Adrian Kania nagrodzony i uhonorowany...

Podczas, kwietniowego wyjazdowego meczu ekipy LKS Postęp Łaziska z drużyną LZS Zalesice doszło do nietypowego zdarzenia. Uderzony w głowę młody piłkarz upadł na trawę i stracił przytomność.
– Zdarzyło się to w 30 minucie spotkania. Obrońca  drużyny Postępu wykopywał piłkę i z bliskiej odległości trafił w głowę piłkarza gospodarzy, który upadł na trawę i stracił przytomność. Na pomoc szybko ruszył nasz kapitan Adrian Kania, który pomógł uratować dławiącego się językiem piłkarza. Po paru minutach zjawiła się karetka i zabrała poszkodowanego do szpitala – poinformowali przedstawiciele klubu z Łazisk.

Poszkodowany podczas meczu radomskiej B-klasy, to 19-letni Dawid Zielonka. Dzięki szybkiej, boiskowej reakcji grającego prezes zespołu Postępu, młody piłkarz drużyny LZS Zalesice, po szpitalnym pobycie szybko doszedł do zdrowia i pełnej, fizycznej sprawności.

Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, wnioskowano aby „uhonorować i nagrodzić” kapitana  LKS Postęp Łaziska, za godną pochwały postawę i pomoc innemu piłkarzowi na boisku…

I tak się stało przed niedawnym meczem z Krępianką Rzeczniów. Adrian Kania otrzymał cenne nagrody od prezesa ROZPN, gminy Orońsko oraz rodziców Dawida Zielonki, którzy również przyjechali na niedzielne spotkanie.

–  Sławomir Pietrzyk, prezes ROZPN wręczył kapitanowi i prezesowi drużyny z Łazisk voucher na sprzęt sportowy o wartości 200 zł, statuetkę z podziękowaniem oraz bilety na mecz Polska – Litwa, który 12 czerwca odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wójt gminy Orońsko, Henryk Nosowski i przewodnicząca Rady Gminy Ewelina Suligowska uhonorowali piłkarza z Łazisk statuetką, a rodzice Dawida Zielonki obdarowali go specjalnym koszem upominkowym.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.