Aktywni seniorzy w gminie Mirów

Gorące tematy Mirów

Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Mirów zakończyło realizację projektu „Aktywni Seniorzy w Gminie Mirów”. W styczniu i lutym w czterech świetlicach wiejskich, tj. w Bieszkowie Górnym, Mirowie Starym, Rogowie i Zbijowie Dużym prowadzone były warsztaty florystyczne, bibułkarskie i wyrobu ozdób wielkanocnych.

W zajęciach uczestniczyli mieszkańcy gminy Mirów w wieku 55+. Duża frekwencja podczas warsztatów oraz bardzo pozytywne opinie wyrażane przez uczestników projektu potwierdzają, że organizacja spotkań rozwijających zainteresowania i integrujących mieszkańców była bardzo dobrym pomysłem. Zajęcia przyczyniły się do aktywizacji społecznej mieszkańców naszej gminy, a większość osób biorących udział w warsztatach ma nadzieję, że wkrótce będą organizowane podobne działania.

W ramach projektu „Aktywni Seniorzy w Gminie Mirów” 13 lutego w świetlicy wiejskiej w Bieszkowie Górnym zorganizowane zostało spotkanie szkoleniowo-integracyjne, do udziału w którym zaproszenie zostali wszyscy uczestnicy warsztatów. W pierwszej część spotkania odbyło się szkolenie na temat aktywizacji społecznej mieszkańców wsi, tworzenia grup nieformalnych oraz stowarzyszeń jako organizacji umożliwiających rozwój lokalnych społeczności poprzez realizację różnorodnych działań, na które można pozyskiwać środki ze źródeł publicznych.

Po zakończeniu szkolenia, przed jego uczestnikami zaprezentowały się zespoły ludowe, Górnianki z Bieszkowa Górnego, Stokrotki ze Zbijowa Małego oraz zespół Rogowianki z Rogowa, który przedstawił obrzęd kusaków. Na zakończenie dla wszystkich gości do ostatkowej zabawy zagrała kapela Zdzisława Kwapińskiego.

Na zaproszenie zarządu Stowarzyszenia dla Rozwoju Gminy Mirów w spotkaniu wziął udział wójt gminy Mirów Artur Siwiorek oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Razem na Piaskowcu”.

Instrumenty muzyczne dla zespołów ludowych

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Razem na Piaskowcu” Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Mirów pozyskało dotację na zakup instrumentów muzycznych, które służyć będą miejscowym zespołom ludowym. Za kwotę 13.158 złotych zakupione zostały organy elektryczne, skrzypce, klarnet i tamburyny.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.