Będą kary za samochodowy smog

0
13

Stan techniczny pojazdów decyduje o ilości szkodliwych spalin „wydalanych” z rur wydechowych pojazdów.
Ograniczenie tych zanieczyszczeń, to zasadniczy cel kontrolno-prewencyjnych akcji prowadzonych systematycznie przez funkcjonariuszy szydłowieckiej KPP. Podczas ostatniej z nich policjanci z „drogówki” kontrolowali osobówki i samochody ciężarowe na drogach naszego powiatu.

Sprawdzali  czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. – Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności – podkreślają przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego.

– Prowadzone przez naszych funkcjonariuszy działania pod hasłem „Smog”, to akcja kontrolno – prewencyjna, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Tym razem nasi policjanci skontrolowali 39 pojazdów. Zatrzymano trzy dowody rejestracyjne za ujawnione nieprawidłowości w kontrolowanych pojazdach, ale nie mające wpływu na ochronę środowiska – poinformowała nas st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa  Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu

– Prowadzone systematycznie przez naszych funkcjonariuszy działania mają  również charakter edukacyjny. Policjanci przypominają kierowco, że dający się we znaki  wszystkim mieszkańcom naszego regionu smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk ale także niesprawnych technicznie pojazdów – dodała przedstawicielka komendy.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.