Będzie nas coraz mniej…

Przedstawiane przez specjalistów demograficzne prognozy dla naszego kraju – nie napawają optymizmem…

Potwierdza to prognoza opracowana przez Główny Urząd Statystyczny, na kolejne kilkanaście lat. Ta prognoza rozwoju demograficznego obejmująca lata 2017 – 2030, budzi uzasadniony niepokój. Przede wszystkim z tego powodu, że w nadchodzących latach – przybywać będzie emerytów. A ta niepokojąca, demograficzna prawda wynika z jednej strony, z obowiązującego obecnie wieku emerytalnego, a z drugiej – z wciąż niezadowalającego „wskaźnika urodzeń” w naszym kraju.

Niestety, dotyczy to również naszego rejonu. Pod koniec ubiegłego roku w powiecie szydłowieckim zamieszkiwało 39.906osób. A z przygotowanej przez GUS prognozy wynika, że za trzynaście lat, w roku 2030 będzie nas 37.515 czyli o 2391osób mniej.

W latach, które obejmuje ta ludnościowa „symulacja” demograficzne wskaźniki, będą się sukcesywnie zmniejszać w większości gmin naszego powiatu. Widoczne, choć niewielkie „przyrosty” dotyczyć mają jedynie gmin Jastrząb i Orońsko, gdzie (jeśli GUS-owskie prognozy w pełni faktycznie się sprawdzą) –  mieszkańców będzie przybywać…

W poniższych tabelach i statystycznych zestawieniach przedstawiamy aktualną, demograficzną sytuację we wszystkich gminach szydłowieckiego powiatu i „ludnościowe prognozy do 2030 roku.

!!!!!

Uwaga –  tabelki i etc…, proszę zrobić podobnie jak Leszek w Tyg. Starachowickim (nr 38, str. 2 – Będzie nas o 9 tysięcy mniej!)

(Max.)

 

Poprzedni artykułCo w numerze?
Następny artykułBohaterski strażak i policjant

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze