Będzie nas coraz mniej…

flash Szydłowiec

Przedstawiane przez specjalistów demograficzne prognozy dla naszego kraju – nie napawają optymizmem…

Potwierdza to prognoza opracowana przez Główny Urząd Statystyczny, na kolejne kilkanaście lat. Ta prognoza rozwoju demograficznego obejmująca lata 2017 – 2030, budzi uzasadniony niepokój. Przede wszystkim z tego powodu, że w nadchodzących latach – przybywać będzie emerytów. A ta niepokojąca, demograficzna prawda wynika z jednej strony, z obowiązującego obecnie wieku emerytalnego, a z drugiej – z wciąż niezadowalającego „wskaźnika urodzeń” w naszym kraju.

Niestety, dotyczy to również naszego rejonu. Pod koniec ubiegłego roku w powiecie szydłowieckim zamieszkiwało 39.906osób. A z przygotowanej przez GUS prognozy wynika, że za trzynaście lat, w roku 2030 będzie nas 37.515 czyli o 2391osób mniej.

W latach, które obejmuje ta ludnościowa „symulacja” demograficzne wskaźniki, będą się sukcesywnie zmniejszać w większości gmin naszego powiatu. Widoczne, choć niewielkie „przyrosty” dotyczyć mają jedynie gmin Jastrząb i Orońsko, gdzie (jeśli GUS-owskie prognozy w pełni faktycznie się sprawdzą) –  mieszkańców będzie przybywać…

W poniższych tabelach i statystycznych zestawieniach przedstawiamy aktualną, demograficzną sytuację we wszystkich gminach szydłowieckiego powiatu i „ludnościowe prognozy do 2030 roku.

!!!!!

Uwaga –  tabelki i etc…, proszę zrobić podobnie jak Leszek w Tyg. Starachowickim (nr 38, str. 2 – Będzie nas o 9 tysięcy mniej!)

(Max.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.