Będzie rekreacyjne centrum

Chlewiska flash Gorące tematy

Na zadrzewionym terenie w sąsiedztwie miejscowej podstawówki powstanie plenerowa siłownia. Będzie to niejako „zalążek”, gminnego rekreacyjnego centrum…
– Teren przy ul. Szkolnej, na którym planujemy urządzenie plenerowej siłowni jest już częściowo oświetlony. Gotowa jest także dokumentacja na tę rekreacyjną inwestycję. Oprócz urządzeń do ćwiczeń, na wydzielonym skwerku ustawione zostaną również ławeczki – poinformował nas Waldemar Sowiński, wójt gminy Chlewiska.

Na realizację tego przedsięwzięcia potrzeba około 25 tys. złotych.Te pieniądze lokalne władze samorządowe pozyskają z pomocowych funduszy, za pośrednictwem LGD „Razem na Piaskowcu”. Jeśli nie pojawia się jakieś nieprzewidziane przeszkody, urządzenie plenerowej siłowni w Chlewiskach, sfinalizowane zostanie jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.

W głębi tego zadrzewionego terenu, stoi drewniana altanka. Niestety, ze względu na dość”odludne” położenie, jest ona systematycznie dewastowana przez rodzimych wandali, amatorów mocniejszych trunków i nocnych awantur…

– Aby ukrócić te naganne przypadki, ten drewniany domek zostanie przeniesiony do przodu, bliżej drogi. Oświetlony teren będzie bardziej widoczny, i razem z plenerową siłownią i stylową altanką, będzie stanowił zalążek przyszłego, gminnego rekreacyjnego centrum – podkreśla wójt Waldemar Sowiński.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.