Bezpieczna wymiana walut w Internecie?

Finanse

O bezpieczeństwie w internecie napisano już tyle, że przeciętny Kowalski nierzadko woli przejść się do banku, niż skorzystać z dobrodziejstw nowoczesności. Tymczasem mądrze użytkowany internet na pewno niesie ze sobą mniej niebezpieczeństw niż wędrówka do banku z dużą ilością pieniędzy w aktówce.

Postawą bezpieczeństwa w sieci jest używanie komputera z legalnym i aktualnym oprogramowaniem. Nieważne czy będzie to oprogramowanie komercyjne, czy darmowe. Ważne, by pochodziło z pewnego źródła i było na bieżąco aktualizowane. W przypadku korzystania z najpopularniejszego systemu nie obędzie się bez dobrego antywirusa. To, plus rozsądek w używaniu internetu, powinno nas uchronić przed nieautoryzowanymi działaniami na naszych kontach.

Wiele osób obawia się wymiany walut w internecie, traktując to jako powierzenie, choćby chwilowe, swoich pieniędzy podmiotom, których działanie nie jest uregulowane prawem bankowym. Tymczasem wystarczy dobrze wybrać kantor online, by spać całkiem spokojnie. Bezpieczny i wiarygodny kantor internetowy do logowania udostępnia protokół szyfrowania SSL. O jego obecności świadczy symbol kłódki w pasku adresu wyszukiwarki internetowej. Kantor, któremu chcemy zaufać, powinien udostępniać dane o formie prawnej swojej działalności, dane firmy, kapitał zakładowy, oraz wielkość obrotów. Ale to nie wszystko. Dobry e-kantor (np.ergokantor.pl)udostępnia swoim klientom infolinię, figuruje w rankingach kantorów internetowych, jest uwzględniany w porównywarkach. O jego pozycji na rynku świadczy także ilość banków, która zdecydowała się podjąć z nim współpracę. Jednak prawda jest taka, że internauta najszybciej uwierzy drugiemu internaucie. Dlatego chcąc przekonać się, czy wybrany przez nas kantor jest wiarygodny i bezpieczny, trzeba poszperać po forach i poczytać opinie na temat poszczególnych kantorów.

Mechanizm wymiany złotówek na obce waluty w skrócie polega na przelaniu pieniędzy z konta złotówkowego na konto w kantorze, następnie dokonanie transakcji wymiany, po czym wycofanie pieniędzy z kantoru do banku, tym razem na konto walutowe. Jak widać, by móc dokonywać takich transakcji potrzebne są zarówno konto złotówkowe, jak i walutowe.

Kantory online oferują najkorzystniejsze kursy walut. Są one aktualizowane na bieżąco, dlatego przy korzystaniu z ich usług nie ma ryzyka związanego z wahaniami kursowymi. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: http://www.metale.org/artykuly,68154,1,Sposob_na_zabezpieczenie_przed_ryzykiem_kursowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.