Bezpłatna aplikacja BLISKO

flash Gorące tematy Paragraf

Nie tylko zawodowi kierowcy mogą skorzystać z bezpłatnej aplikacji BLISKO. Dzięki niej będą powiadamiani o drogowych utrudnieniach, planowanych objazdach, a także o poszukiwaniach osób zaginionych.

Wojewódzka komenda przyłączyła się do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta blisko pół tysiąca polskich miast i gmin. Jego podstawową funkcją jest szybki i skuteczny sposób przekazywania informacji.

– Komunikaty o utrudnieniach na drogach, informacje o planowanych objazdach czy prowadzonych poszukiwaniach osób zaginionych – te wszystkie informacje mazowiecka policja będzie przekazywać dzięki aplikacji BLISKO. Może je otrzymywać każdy mieszkaniec Mazowsza, na swój telefon komórkowy. Jesteśmy kolejnym garnizonem w kraju, który rozpoczął już nadawanie. Wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację, by przed wyruszeniem w podróż mieć bieżące informacje z całego Mazowsza – zachęcają kierowców przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Wygodna – sama informuje

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (android) lub AppStore (iOS) oraz Windows Store (windows phone).

Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość. Wówczas wyświetli się aktualna lista nadawców, którzy informują na danym obszarze. W naszym przypadku, należy zaznaczyć Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu.

Aplikacja jest bardzo wygodna. Sama informuje nas o każdym nowym wpisie, podobnie jak przy dostarczeniu wiadomości sms.

 

 

(Max.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.