„Biały krzyż” i „Czerwone maki…”

Oświata

Uczniowie ze szkół z terenu gminy Chlewiska uczestniczyli w pieśniarskim, patriotycznym przeglądzie. Imprezę zorganizowano już po raz szósty.

VI Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej zorganizowano w poprzedni wtorek w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chlewiskach. Najpierw była prezentacja projektu edukacyjnego, przedstawiającego drogi Polaków do wolności. Nad jego przygotowaniem czuwały Katarzyna Mazur i Agata Szczerek .Po tym „rocznicowym akcencie” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i wystąpieniu dyrektorki gimnazjum Jolanty Kaźmierczyk rozpoczęły się wokalne prezentacje dzieci i młodzieży.

– Można było podziwiać występy uczniów ze wszystkich szkół na terenie gminy, a także dzieci z Samorządowego Przedszkola w Chlewiskach. Można było usłyszeć powstańczy „Pałacyk Michla”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Biały krzyż” Czerwonych Gitar, balladę „Rozkwitały pąki białych róż”, pieśń wojskową „Marsz Pierwszej Kadrowej”, a takżeprzebój Anny Jantar „Nie żałujcie serca dziewczyny”. O każdej z tych pieśni czy piosenek zgromadzona publiczność mogła dowiedzieć kilku ciekawostek i poznać okoliczności powstania utworu. Nad organizacją przeglądu czuwały Katarzyna MazurAgata SzczerekAleksandra Prus-ChylickaBarbara Woźniak oraz Karolina Dumin – poinformowali organizatorzy jesiennego przeglądu w gimnazjum.

 

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.