Bijemy”sercowy” rekord w szkole…

Nie tylko uczniowie z podstawówki w Cukrówce (gm. Chlewiska) uczestniczyli w biciu „sercowego” rekordu.

Inicjatorem i organizatorem tej ogólnopolskiej akcji, której zasadniczym celem jest promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy, była Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A odbyła się ona  w poprzedni wtorek z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

– Po obejrzeniu filmu instruktażowego o prawidłowym prowadzeniu resuscytacji, od której często zależy życie wielu poszkodowanych osób, uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej placówki oświatowej brali udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Odbywało się ono od godz. 12 do 12.30. Akcję w szkole przeprowadziły nauczycielki Małgorzata Gruszczyńska i Katarzyna Świerczewska – poinformowali przedstawiciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. H. Sienkiewicza w Cukrówce.

(Max.)

Poprzedni artykułWspominali i jubileusz świętowali
Następny artykułCo w numerze?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze