Bohaterski strażak i policjant

0
13

Podczas urlopowego wypoczynku w Egipcie, Igor Olesiński z szydłowieckiej OSP uratował tonącego w morzu mężczyznę.

27-letni Igor Olesiński, poza tym że od dziesięciu lat jest strażakiem-ochotnikiem w jednostce OSP w Szydłowcu, od dwóch lat jest także policjantem w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Podczas październikowego urlopu w Egipcie, ocalił przed utonięciem węgierskiego turystę. Z grupą innych turystów wpłynął statkiem w rejonie Hurghady, aby zwiedzać koralowe rafy. Kiedy dostrzegł w morzu starszego mężczyznę, który mimo, że był w kapoku, ma coraz większe trudności w utrzymaniu się na powierzchni, bez wahania wskoczył do wody… Razem z dwoma innym turystami wyciągnęli tonącego z morza.

– Dziękując za ocalone życie, rodzina uratowanego mężczyzny przesłała podziękowania dla naszego funkcjonariusza do Komendy Głównej Policji – poinformowała st. aspirant Agnieszka Ciereszko, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Warto dodać, iż w lipcu br. Igor Olesiński, wspólnie z posterunkowym Łukaszem Gembalą z żyrardowskiej KPP zajęli trzecie miejsce w dorocznym turnieju „Patrol Roku 2018” garnizonu mazowieckiego.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.