Bohaterski strażak i policjant

Podczas urlopowego wypoczynku w Egipcie, Igor Olesiński z szydłowieckiej OSP uratował tonącego w morzu mężczyznę.

27-letni Igor Olesiński, poza tym że od dziesięciu lat jest strażakiem-ochotnikiem w jednostce OSP w Szydłowcu, od dwóch lat jest także policjantem w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Podczas październikowego urlopu w Egipcie, ocalił przed utonięciem węgierskiego turystę. Z grupą innych turystów wpłynął statkiem w rejonie Hurghady, aby zwiedzać koralowe rafy. Kiedy dostrzegł w morzu starszego mężczyznę, który mimo, że był w kapoku, ma coraz większe trudności w utrzymaniu się na powierzchni, bez wahania wskoczył do wody… Razem z dwoma innym turystami wyciągnęli tonącego z morza.

– Dziękując za ocalone życie, rodzina uratowanego mężczyzny przesłała podziękowania dla naszego funkcjonariusza do Komendy Głównej Policji – poinformowała st. aspirant Agnieszka Ciereszko, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Warto dodać, iż w lipcu br. Igor Olesiński, wspólnie z posterunkowym Łukaszem Gembalą z żyrardowskiej KPP zajęli trzecie miejsce w dorocznym turnieju „Patrol Roku 2018” garnizonu mazowieckiego.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze