Być czy mieć – chwilowe propozycje

Finanse

Lata wstecz filozofowie zastanawiali się nad zagadnieniem być czy mieć. W dzisiejszym świecie człowiek pytanie to niestety straciło trochę na ważności, szczególnie w naszym kraju jak również w krajach zachodu.

Otóż czemu straciło na ważności? Odpowiedź jest prosta, dziś człowiek zdecydowanie chce mieć! Inaczej może ma się sprawa w krajach trzeciego świata, w krajach ogarniętych konfliktami zbrojnymi, gdzie „być”, czyli przetrwać to absolutna podstawa. Jednak co ciekawe i tak nie jest do końca w tych miejscach gdzie dosłownie śmierć zagląda człowiekowi codziennie w oczy. Przykładem może być sytuacja dziejąca się u bram Europu od kilku tygodniu, a dokładniej rzec ujmując fala uchodźców, którzy uciekając przed wojną wprawdzie mówią głośne „być” to dążąc do wymarzonych Niemiec wskazują równocześnie na chęć posiadania i życia na zdecydowanie wyższym poziomie niż dotychczas. Dowodem na to może być fakt, iż zanim uchodźcy dotrą do swoich wymarzonych Niemiec przemierzają przez co najmniej kilka pięknych krajów, które nie są ogarnięte wojną. Mogli by  się tam osiedlić, jednak chęć dobrobytu pcha ich do serca Europy. Ta tendencja wpisuje się jednak w ogólny trend dzisiejszej ludzkości.
Tendencję taką odnaleźć można i w naszym pięknym kraju. Mało, iż widać to jak na dłoni w dużych miastach, gdzie ludzie niejednokrotnie pracuję po kilkanaście godzin dziennie, a nocne autobusy są przepełnione pracującymi do późnych godzin to nawet na wsiach jest spotykany ten trend. Jeszcze paręnaście lat temu wieś była ostoją spokoju, normalności i jakiegoś naturalnie poukładanego życia.

Ludzie pracując od setek lat na roli utrzymywali się z tego co obrosło na ich polach, to co ponadto mogli sprzedać lub zamienić na inny towar lub usługę. Jednak wraz z nadejściem nowoczesności wiele zmieniło się również i na wsi. Dynamikę zmian można zauważyć szczególnie w okresie po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, gdzie niczym za czasów komuny centralnie sterowanie gospodarką rolną z Brukseli doprowadziło do gruntownych zmian w życiu rolników. Zmiany te były tak daleko idące, iż pewnych upraw rolnicy nie mogli wręcz obsadzać a ewentualna uprawa tego co nie było zgodne z ogólnym planem była całkowicie nieopłacalna. Mało tego postanowiono bardzo mocno na mechanizację i konkurencyjność, co spowodowało faworyzację rolników posiadających duże ilości pól. Sytuacja taka na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat doprowadziła do tendencji sprzedaży lub wynajmowania pól rolnikom posiadającym profesjonalny sprzęt do obrabiania wielkich ilości hektarów. Co natomiast z osobami, które dotychczas zajmowały się rolnictwem? Otóż osoby te zaczęły poszukiwać pracy. Na przeciw wyszły niejednokrotnie zagraniczne dające zatrudnienie ex-rolnikom za nieraz śmieszne stawko. Z racji braku alternatyw, oczywiście kolejni byli rolnicy podejmują pracę w nierzadko oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów zakładach produkcyjnych i tym podobnych.

szydlowiecki.eu 2

Jak już zauważyliśmy fakt nieustannego dążenia do posiadania dóbr w miastach jest już obecny w miastach od lat. Również i na wsi, ze względu na zmiany które się tam dokonały, trend dążenia do posiadania jest aktualnie wiodącym. Jest jeszcze jeden element wspólny wsi i miasta, a dokładniej ludzi tam żyjących. W związku z nieustannym pragnieniem posiadania coraz to nowszych i bardziej wymyślnych dóbr w pewnym momencie okazuje się, iż pragnienie posiadania jest mocniejsze niż cierpliwość pozwalająca na wyczekiwanie na kolejną wypłatę lub premię, która da możliwość zakupu pożądanej rzeczy. Osoby, które z różnych pobudek pragną zdobyć jakieś rzeczowe dobro mają kilka możliwości aby uzyskać potrzebne środki. Pierwszym jest oczywiście zwykły kredyt. Jednak czas jego uruchomienie niejednokrotnie przekracza czas trwania przykładowo wyjątkowej promocji w supermarkecie. Dobrą propozycją wydaje się być karta kredytowa luba karta debetowa. Jednak w sytuacji, gdy jej nie posiadamy praktycznie w większości przypadków nie jesteśmy jej w stanie wyrobić w przeciągu kilku dni. Mało tego, te produkty kredytowe z reguły przysługują dobrze zarabiającym osobom z uwzględnieniem ich historii kredytowej. W takich momentach pomocnymi mogą być kredytu użyczane przez około bankowe instytucje.

Mimo, iż instytucje te może nie pomogą nam w idealny sposób przykładowo wybudować dom, to w przypadku potrzeby finansowej na krótki okres czasu są ciekawą alternatywą do dużych banków. Mało tego, zdarzają się oferty, które dają nam możliwość zwrotu tylko takiej sumy jaką pożyczyliśmy. Oczywiście należy zapoznać się dokładnie z ofertą, jednak w takiej sytuacji, gdy możemy uzyskać praktycznie darmową pożyczkę żaden produkt bankowy nie jest w stanie dorównać tego typu ofercie.
Co ciekawe rynek kredytów chwilowych ma bardzo dobre wsparcie w postaci firm oferujących wszelkie informacje na ich temat jak również kalkulatory kredytowe pozwalające dokładnie sprawdzić ofertę wielu firm w jednym miejscu. Co ciekawe dostępne to wszystko jest z zacisza domowego, gdyż wszystko znaleźć można w Internecie. Jednym z takich dobrych miejsc jest portal chwilowo.pl, który w jednym miejscy oferuje praktycznie pełnię wiedzy na temat oferty różnych firm. Co ważne taki
niezależny portal podaje również opłaty dodatkowe, które może ponieść potencjalny kredytobiorca. Niewątpliwym atutem takich portali jest fakt, iż są one dostępne dla wszystkich, dla osób żyjących w miastach, ale również dla osób żyjących na wsi. Jest to sprawa istotna szczególnie dla mieszkańców, którzy aby udać się do banku muszą przejechać nierzadko dziesiątki kilometrów do najbliższego banku.

szydlowiecki.eu 3

Oferta kredytowa, a szczególnie oferta chwilówek idealnie wpisuje się w dominujący dziś trend ”mieć”. Posiadanie pewnych dóbr jest bardzo ważne i istotne dla człowieka XXI wieku. Nie nam oceniać, czy to dobrze, czy źle, zapewne we wszystkim należy zachować jakiś zdrowy rozsądek i umiar, jednak jak pokazują badania psychologiczne dzisiejszy człowiek jest w stanie nawet popaść w depresję w sytuacji braku możliwości posiadania pożądanego dobra. Czasem może się okazać, iż jednorazowe skorzystanie choćby z kredytu chwilowego będzie o wiele lepszym rozwiązaniem niż popadanie w depresję i wydawanie setek, jak nie tysięcy złotych na wizyty u psychologa.

Zanim skorzystamy z oferty pożyczkowej warto przeanalizować wszystkie za i przeciw. Dzięki stronom takim jak wspomniane chwilowo.pl potencjalny klient może z dużo większą świadomością decydować się na wybór oferty dopasowanej jak najlepiej do jego potrzeb. Warto również zwracać uwagę na wszelkie oferty promocyjne. Jak się okazuję dobry kredyt również może stać się sam w sobie obiektem pożądania. Bo, który klasyczny bank jest w stanie pożyczyć nam pieniądze bez prowizji i odsetek. Tym bardziej, gdy życie pokazuje, iż niejednokrotnie środki potrzebne są klientom jedynie na
kilka lub kilkanaście dni.
Z całą pewnością można stwierdzić, iż Polacy wpisali się w ogólno europejski trend „mieć”, a pytanie „być czy mieć” ma swoją zdecydowaną odpowiedź i w naszym kraju.

Zapoznaj się z ofertą firmy https://silesianseo.pl/oferta, która przygotowała powyższy artykuł.