Cykl miesiączkowy kobiety

Rozmaitości

 

Nastolatki, u których wystąpił pierwszy okres powinny szukać informacji dotyczących nie tylko przebiegu miesiączki i całego cyklu, sposobu zachodzenia w ciążę i polecanych metod antykoncepcyjnych, ale również obejmujących kwestie związane z szeroko rozumianym zdrowiem intymnym. Najlepiej byłyby, gdyby to mamy, ciocie i nauczycielki podsuwały młodym dziewczynom wartościowe artykuły i rozmawiały z nim na temat zachodzących w ich ciele zmian.

Jednym z tematów, który jest niestety rzadko poruszany podczas rozmów z już miesiączkującą nastolatką, jest prawidłowa flora bakteryjna miejsc intymnych. Oto, co młode kobiety powinny o niej wiedzieć.

Prawidłowa flora bakteryjna miejsc intymnych

Odpowiednia, czyli zdrowa flora bakteryjna w pochwie jest bardzo istotna dla zdrowia kobiety. W związku z tym trzeba zawsze dbać o to, by była niezaburzona, czyli by znajdywały się w niej dobre bakterie, by nie było złych oraz by było utrzymane odpowiednie pH. Zawsze wtedy, gdy ta flora jest zaburzona lub występuje ryzyko, że tak się może stać, warto sięgnąć po specjalne probiotyki dopochwowe, które pomogą ją odbudować. Jednym z obecnie najlepszych probiotyków o wyjątkowym składzie jest Lactobaginal, o którym można więcej poczytać na serwisie www.lactovaginal.pl.

Co niszczy prawidłową florę bakteryjną?

Istnieją pewne czynniki, które mogą zniszczyć florę znajdującą się w pochwie, dlatego należy się ich wystrzegać. Przede wszystkim jest to uprawianie seksu z osobą, która jest nosicielem jakiejś infekcji intymnej. Kolejną przyczyną jest zła dieta oraz noszenie nieprzewiewnej bielizny, która zmienia środowisko panujące na skórze poprzez to, że powoduje zwiększenie ilości wydzielanego potu i łoju, a przy tym ogranicza dopływ tlenu. A takie warunki są doskonałe dla rozwoju grzybów i bakterii. Kolejną przyczyną jest używanie złych kosmetyków do mycia okolic intymnych, które niszczą dobre pH w skórze. Każda kobieta powinna stosować specjalne żele do higieny intymnej, pozbawione mydła, a bogate na przykład w dobroczynny kwas mlekowy czy wyciągi z ziół o właściwościach łagodzących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.