Czarna czy kolorowa? Modna ramoneska na wiosnę

Rozmaitości

Z wiosną chętnie i najczęściej z wielką ulgą zrzucamy puchowe, solidne kurtki na rzecz typowo wiosennych kurteczek wykonanych z różnego rodzaju, sztucznych lub naturalnych materiałów, jak skóra, zamsz czy określony rodzaj tkaniny. Wybór określonego rodzaju kurtki najczęściej zależny jest od osobistych preferencji stylistycznych oraz specyfiki pracy i zajęć, którym poświęcamy znakomitą część dnia. Okrycie wierzchnie stanowi uzupełnienie, a niejednokrotnie podkreślenie estetyki wyglądu czy danego rodzaju zestawu ubrań, toteż musi być dobrane ze szczególną pieczołowitością.

Doskonałym przykładem uniwersalnych, bowiem dobrze komponujących się z większością noszonych na co dzień ubrań wiosennych kurteczek są skórzane ramoneski. Swego rodzaju specyfiką tych kurtek jest ich doskonały, podkreślający atuty smukłej sylwetki krój, aczkolwiek szeroki wybór tego rodzaju kurtek pozwala niemal każdej pani, niezależnie od figury dobrać model odpowiedni dla swoich potrzeb.

  Czarna skóra i srebrne dodatki czyli uniwersalna klasyka

  Typowa, klasyczna ramoneska wykonana jest z czarnej, naturalnej lub ekologicznej skóry z dodatkiem srebrnych zamków błyskawicznych i nitów. Uniwersalny charakter tego rodzaju, klasycznej kurtki jest powodem jej niesłabnącej popularności, bowiem pozwala zestawiać ją z niemal każdym rodzajem noszonych na co dzień spodni, sukienki czy spódnicy niezależnie od jej długości.

 Decydując się na ten rodzaj, pasującej do znacznej części posiadanych ubrań ramoneski podstawowym kryterium wyboru wybranego modelu kurtki jest materiał, z którego została wykonana oraz określonego rodzaju fason. Kurteczka typu ramoneska bowiem być zapinana na zamek błyskawiczny klasycznie lub ukosem, co pozwala na optyczną modyfikację sylwetki i dlatego ma zasadnicze znaczenie przy wyborze kurtki. Niektóre rodzaje ramonesek posiadają ponadto paski znajdujące się zwykle przy dolnych krawędziach kurtek. Rozwiązanie to pozwala na pewną korektę figury. Można porównać w internecie różne ramoneski – https://lamoda.pl/katalog/tag-ramoneski

Czarne ramoneski można dowolnie zestawiać ze spodniami czy spódnicami dżinsowymi, sztruksowymi czy też wykonanymi z wybranego rodzaju gładkiego lub wzorzystego materiału. Ilość kombinacji jest niemal nieograniczona i daje szerokie pole do popisu i zaprezentowanie własnej inwencji oraz osobistego stylu.

   Ramoneski kolorowe

Interesującą alternatywą uniwersalnej i bezpiecznej czerni są bardzo modne w tym sezonie ramoneski wykonane z jednobarwnej skóry w mocnym, nasyconym kolorze. Czerwień, żółć, malina, chaber, a nawet pastelowy róż czy biel to szczególnie interesujące i polecane paniom preferującym odważne zestawienia kolorystyczne rodzaje kolorów ramonesek.

Ze względu na to, iż wykonane z barwnej skóry ramoneski krojem i fasonem zbliżone są do klasycznych czarnych kurteczek, dlatego też określona barwa kurtki stanowi jej podstawowy atut. Z tego też powodu wykonana w określonym kolorze ramoneska jest zwykle najciekawszym elementem stroju, podkreślającym jego oryginalność. Dlatego też, by uniknąć wrażenia przeładowania tego rodzaju kurtkę należy zestawiać z czarnymi lub korespondującymi pod względem kolorystycznym pozostałymi elementami stroju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.