Na czym polega profesjonalna regeneracja felg?

0
31
Changing tires or rims

W miarę upływu czasu obręcze kół tracą swój oryginalny, atrakcyjny wygląd. Otarcia różnego rodzaju, naloty z rdzy, garażowanie auta na świeżym powietrzu to główne powody dla których w pewnym momencie regeneracja felg staje się konieczna. Można również obręcze kół wymienić na nowe, lecz różnica w kosztach w porównaniu z renowacją będzie znaczna. Na czym polega więc proces regeneracji felg, który ma przywrócić ich dawną świetność?

 

Regenerację felg warto powierzyć fachowcom

 

Usługę regeneracji felg świadczą wyspecjalizowane warsztaty, dysponujące odpowiednio wykwalifikowanym personelem oraz sprzętem pozwalającym na jej wykonanie. Nie jest to zadanie łatwe. Proces regeneracji felg uzależniony jest od wielu czynników, które powinny zostać odpowiednio zdiagnozowane na jego początkowym etapie. Profesjonalne warsztaty przed przystąpieniem do pracy sprawdzają między innymi poziom uszkodzeń mechanicznych obręczy kół, zużycie rantów pod kątem konieczności ich spawania lub toczenia oraz to w jakim stopniu będzie wymagane prostowanie felgi. Taka analiza pozwala ocenić rzeczywiste koszty wykonania usługi, które mogą różnić się w zależności od jej wyników. Warto dodać, że nie wszystkie obręcze kół można poddać renowacji, gdyż niektóre z nich są już niestety aż nadto zużyte.

 

Porządnie i szybko

 

W profesjonalnie przygotowanych warsztat usługi regeneracji felg są przeważnie wykonywane na bieżąco, co pozwala wykonać je praktycznie od razu po przyjeździe do odpowiedniego punktu. Ważne jest, by renowacja została przeprowadzona fachowo. Warto przy tym korzystać z usług profesjonalistów, którzy cieszą się uznaniem wśród klientów. By sprawdzić, który z najbliższych warsztatów renowacji felg jest godny zaufania, można użyć Autobookingu – profesjonalnej wyszukiwarki firm z branży motoryzacyjnej. Klienci korzystający z tego typu platform chętnie oceniają jakość usług oferowanych przez punkty serwisowe, co może stanowić istotny drogowskaz przy potencjalnych poszukiwaniach najbliższego warsztatu regeneracji felg.

 

W drodze do celu

 

Gdy pracownicy warsztatu wiedzą już w jaki sposób przeprowadzić renowację obręczy kół, mogą przystąpić do działania. Proces rozpoczyna prostowanie i spawanie felg oraz naprawa rantów. Następnie obręcze muszą przejść przez odlakierowanie oraz piaskowanie w specjalnie do tego przygotowanych kabinach, stanowiących podstawowe wyposażenie profesjonalnych warsztatów. Odbywa się to za pomocą specjalnych środków chemicznych oraz z wykorzystaniem metody strumieniowo – ściernej. Felgi aluminiowe poddane takiej obróbce są gotowe do malowania proszkowego, a stalowe do trwałego zabezpieczenia przed korozją. Można powiedzieć, że w tym momencie obręcze kół wracają tak naprawdę do życia. Należy je jeszcze wypiaskować i wyszlifować, by pozbyć się ewentualnych nierówności, bądź rys. Na tak zregenerowane felgi po ich wystudzeniu do temperatury pokojowej wokół można nakładać opony. Całość z pewnością będzie świetnie wyglądać.

 

Rozsądniej i taniej

 

Po przeprowadzeniu regeneracji felg warto zwrócić uwagę na to jak lakier proszkowy (o ile oczywiście zostanie użyty) zachowuje się w ciągu pierwszych 24 godzin, gdyż następuje wtedy zjawisko tzw. sieciowania lakieru proszkowego. Jeżeli wszystko jest w porządku to oznacza to, że przeprowadzona renowacja obręczy kół zakończyła się spodziewanym sukcesem. W kieszeni właściciela auta zamawiającego tego rodzaju usługę na pewno zaś pozostało co najmniej kilkaset złotych w porównaniu do kosztów wymiany felg na nowe. To ważny, racjonalny argument. Inny, równie istotny to przywiązanie kierowcy do określonego wyglądu jego samochodu. W takiej sytuacji po kilku latach użytkowania bez renowacji felg ani rusz!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.