Dawna wieś i jej mieszkańcy

flash Oświata

Poza poznaniem tradycji i zwyczajów, dotyczących jesiennych prac polowych uczniowie z szydłowieckiej „Jedynki” uczestniczyli również w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”.

Na zaproszenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Radomiu dzieci z klas specjalnych i klasy integracyjnej z PSP nr 1 wzięli udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka w Muzeum Wsi Radomskiej. Opiekunami grupy z szydłowieckiej „Jedynki” były D. Suligowska i A. Dwojak.

– Nasi uczniowie mieli okazję poznać tradycje i zwyczaje dotyczące prac polowych w okresie jesieni, w dawniejszych czasach na wsi. Ponadto z bliska przyjrzeli się jak żyli dawniejsi mieszkańcy wsi, oglądali zagrody i narzędzia rolnicze. Wzięli także udział w zajęciach tematycznych „Od ziarenka do bochenka”. Piękna pogoda sprzyjała spacerom po terenie muzeum. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy mogli zasmakować ziemniaków pieczonych w ognisku. Nasi uczniowie podczas wyjazdu mieli okazję zintegrować się z innymi uczestnikami imprezy z różnych radomskich szkół – poinformowali organizatorzy jesiennego wyjazdu do Muzeum Wsi Radomskiej.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.