Debiut „Radosnych nutek”

0
24
Sceniczny debiut na folklorystycznym przeglądzie

Ponad 100 najmłodszych miłośników folkloru zaprezentowało się na przeglądzie w Kierzu Niedźwiedzim (gm. Skarżysko – Kościelne). Na tym lokalnym festiwalu odbył się sceniczny debiut zespołu „Radosne nutki” z mirowskiej podstawówki.

Impreza odbyła się w minioną sobotę. Organizatorzy Przeglądu Dziecięcych Zespołów Ludowych „Odlotowo, bo na ludowo” w Kierzu Niedźwiedzim to: Stowarzyszenie „Niedźwiadki”, miejscowa Szkoła Podstawowa i Rada Rodziców, nauczyciele oraz Rada Sołecka. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele Rady Gminy w Skarżysku-Kościelnym i wójt tej gminy– Zdzisław Woźniak oraz wójt gminy Mirów – Artur Siwiorek

Na scenie zaprezentowało się ponad 100 młodych wykonawców. Wśród nich znalazł się również zespół śpiewaczy „Radosne Nutki”, działający w Publicznej Szkole Podstawowej w Mirowie pod kierunkiem Jana Ulewińskiego i Elżbiety Kuźdub.

– Mali artyści debiutowali na scenie, propagując polską kulturę ludową. Dzieci wystąpiły w przepięknych strojach ludowych, nawiązujących do tradycji regionu szydłowieckiego, śpiewając pieśni ludowe i przyśpiewki. Ich prezentacja muzyczna została nagrodzona przez zebranych gromkimi brawami. Przewodnicząca Rady Gminy w Skarżysku- Kościelnym Marzena Piętak i prowadzącego przegląd Jacek Banaszczyka wręczyli im dyplom i puchar okolicznościowy. „Radosne nutki” pięknie promowały swym śpiewem naszą szkołę, gminę i region – podkreślają przedstawiciele PSP w Mirowie.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.