Dlaczego warto skorzystać z dopłaty do odszkodowania?

Wysokość wielu odszkodowań bywa zdecydowanie niewspółmierna w stosunku do poniesionej szkody. Jest tak z różnych powodów, ale przede wszystkim dlatego, że firmy ubezpieczeniowe pragną zarabiać jak najwięcej. Poszkodowani jednak nauczyli się skutecznie dochodzić swoich roszczeń. Jednym z najczęściej stosowanych przez nich sposobów są tak zwane dopłaty do odszkodowania oferowane przez firmy odszkodowawcze działające na polskim rynku. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Bezzwłoczna wypłata pieniędzy

Decydując się na wniesienie sprawy do sądu, każdy poszkodowany musi liczyć się z tym, że będzie ona trwać wiele miesięcy, a do tego jej finał jest trudny do przewidzenia. Dopłata do odszkodowania OC  rozwiązuje ten problem. Wystarczy bowiem zawrzeć umowę cesji wierzytelności z przedstawicielem firmy odszkodowawczej, aby niemal natychmiast uzyskać pieniądze. W praktyce wygląda to tak, że poszkodowany otrzymuje określoną sumę na wskazany przez siebie numer konta bankowego. To bardzo wygodne, gdyż poszkodowany nie musi się nigdzie fatygować, a pieniądze ma dostępne niemalże od ręki, kiedy tylko zapragnie z nich skorzystać.

Brak kosztów, czyli bezpłatna analiza sprawy

Wielu poszkodowanych obawia się niepotrzebnych kosztów. Nic dziwnego, sama szkoda stanowi przecież uszczerbek majątkowy. Warto jednak wiedzieć, że zanim umowa z firmą odszkodowawczą zostanie zawarta, konieczna jest analiza danej sprawy. Polega ona na zgłębieniu wszystkich dokumentów przez prawnika, specjalizującego się w kwestii odszkodowań. Analiza ta jest jednak bezpłatna, co widać chociażby na przykładzie Kancelarii Levante. Również procedura związana z zawarciem umowy jest wolna od jakichkolwiek ukrytych kosztów.

Poszkodowany niczym nie ryzykuje

Jak już wcześniej zostało powiedziane, trudno jest przewidzieć rozstrzygnięcie procesu sądowego. Bardzo często bowiem strona niezadowolona z jego kształtu wnosi apelację, a tym samym sąd odwoławczy może zmienić poprzedni wyrok. Tego typu ryzyko nie występuje w przypadku dopłat do odszkodowania. Cesja wierzytelności jest umową o charakterze cywilnoprawnym, co oznacza, że strony decydują o jej kształcie. Oczywiście, wszystko odbywa się w ramach zakreślonych przez ustawodawcę w Kodeksie cywilnym, co gwarantuje pewność i bezpieczeństwo każdej transakcji.

Jak zatem widać, dopłaty do odszkodowań mają wiele zalet, które cenią sobie poszkodowani. Nic zatem dziwnego, że z roku na rok zyskują one na popularności. Wszystko za sprawą dwóch niepodważalnych zalet tego typu operacji – szybkości oraz braku ryzyka. Warto więc zapoznać się bliżej z możliwością uzyskania dopłat do odszkodowania, nawet jeżeli ktoś nie odniósł jeszcze żadnej szkody. Nigdy nie wiadomo, czy tego rodzaju informacje nie będą przydatne w przyszłości.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze