Dobre wiadomości dotyczące strefy przemysłowej

flash Szydłowiec

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew poinformował o sukcesie dotyczącym szydłowieckiej dzielnicy przemysłowej. Ma w niej powstać nowy zakład pracy z branży logistycznej.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w Szydłowcu pomiędzy drogą krajową S7 i stacją kolejową znajduje się strefa przemysłowa – teren przeznaczony na działalność produkcyjną, przemysłową i usługową. Jak wielokrotnie informował burmistrz Szydłowca, nasza gmina prowadzi systematyczne działania w celu pozyskania inwestorów, którzy na w/w obszarze ulokują swoje firmy.

W sprawozdaniach ze swojej działalności burmistrz wielokrotnie pisał o pracach ukierunkowanych na poszerzenie oferty inwestycyjnej i „ożywienie” tej części naszej gminy. „Dzięki dokonywanym zamianom oraz wykupowi gruntów, obszar który możemy zaproponować inwestorowi ulega systematycznemu zwiększeniu, a gminna oferta inwestycyjna staje się coraz bardziej atrakcyjna. Niejednokrotnie pojedyncza działka w strefie przemysłowej stanowi współwłasność wielu osób. Zanim gmina dokona zakupu potrzebne są regulacje stanów prawnych i zapisów w księgach wieczystych, co wpływa na to , że cały proces wykupu jest żmudny i pracochłonny.”

Dzisiaj tj. 27.08 burmistrz oficjalnie poinformował, że sukcesywnie prowadzone prace przyniosły wymierny efekt – w szydłowieckiej dzielnicy przemysłowej powstanie nowy zakład pracy. W komunikacje burmistrza czytamy „Blisko 4 lata starań, wykupu i zamiany gruntów by mieć gdzie umieścić inwestora. Zawarcie ok. 30 aktów notarialnych przynosi zamierzony efekt. W dzielnicy przemysłowej na 5,80 ha powstanie zakład pracy z branży logistycznej, w którym pracę znajdzie, zgodnie z zapewnieniem inwestora ok. 150 osób.”

Ta pozytywna informacja, nie jest jedyną dobrą wiadomością ze strefy przemysłowej. Przypomnijmy, że w IV kwartale 2017 roku została sprzedana działka przy ul. Pięknej, na której powstanie obiekt magazynowo – biurowy, w którym również powstaną nowe miejsca pracy. Zgodnie z deklaracją inwestora obiekt przy Pięknej powstanie w połowie 2019r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.