Dyscyplinowanie pieszych i rowerzystów

flash Paragraf

– Tym razem nasi funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Policjanci ujawniali 12 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Za popełnione wykroczenia nałożono 7 mandatów karnych, sporządzono 1 wniosek do sądu, natomiast 4 pieszych otrzymało pouczenia.

W czasie poniedziałkowych działań policjanci zatrzymali także nietrzeźwego rowerzystę, u którego badanie stanu trzeźwości wskazało ponad 1 promil alkoholu wydychanym powietrzu – poinformowała st. sierż.Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Z informacji Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że trzech przechodniów przechodziło przez jezdnię ignorując czerwone światło, pięciu kolejnych w miejscach niedozwolonych. Natomiast po dwa wykroczenia dotyczyły poruszania się przez pieszych niewłaściwą stroną drogi oraz poruszania się bez elementów odblaskowych, pomimo takiego obowiązku.

– Ignorowanie odblaskowego obowiązku, w terenie niezabudowanym i po zmroku, to znaczne wypadkowe ryzyko. Dlatego pamiętajmy, że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna dla kierowcy nawet z odległości 150 metrów – podkreśla rzeczniczka prasowa szydłowieckiej komendy

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.