Dzięki młodej bohaterce, rodzina uniknęła tragedii…

flash Gorące tematy Szydłowiec

Do pożaru gazowej butli doszło w jednym z szydłowieckich domów. O tym ogniowym zagrożeniu, nie tylko straż pożarną, ale również inne ratownicze służby zaalarmowała 10-letnia dziewczynka…

W poświąteczne popołudnie, w domu przy ul. Narutowicza zapaliła się butla z gazem. Zawiadomienie o tym ogniowym zagrożeniu dotarło do strażackiej komendy tuż po godz. 10.

– W poprzedni poniedziałek, w jednym z domów zapaliła się gazowa butla. Właścicielom posesji udało się ją wynieść poza budynek mieszkalny – poinformowano nas w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu.
Na miejsce zdarzenia, oprócz strażaków z szydłowieckiej JRG, przyjechała również ekipa pogotowia ratunkowego. Dwóm osobom, które doznały poparzeń udzielono pomocy medycznej. Mąż i żona, którzy zdołali wynieść z mieszkania płonącą butlę, z poparzeniami rąk trafili do szpitala.
O ogniowym zagrożeniu 10-letnia Gabrysia powiadomiła również szydłowiecką policję.  – Dyżurny naszej KPP otrzymał zgłoszenie o wybuchu butli gazowej na jednej z posesji na terenie Szydłowca. Na miejscu zdarzenia nasi policjanci stwierdzili, że na szczęście – nie doszło do wybuchu. Paliła się butla gazowa, którą na podwórku ugasili strażacy. W mieszkaniu znajdowali się niesłyszący rodzice oraz dwie dziewczynki w wieku 10 i 7 lat – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji.
Do tego ogniowego zagrożenia doszło podczas wymiany butli z gazem. – 10-letnia Gabrysia zadzwoniła pod numer alarmowy, ponadto powiadomiła pogotowie gazowe. W tym czasie jej rodzice wynieśli z domu płonącą butlę na podwórko…  Ta szybka reakcja rodziców, uchroniła mieszkanie od pożaru. Jednak to dzięki dziewczynce, która wykazała się niesamowitą odwagą i rozsądkiem jak na swój wiek, wzywając służby ratunkowe nie doszło do tragedii. Dzięki młodej bohaterce, rodzina uniknęła tragedii, a ona sama może być przykładem dla swoich rówieśników – podkreśla policyjna rzeczniczka.

Gabrysia Szeliga jest uczennicą Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Szydłowcu. Jej godna pochwały postawa zostanie uhonorowana podczas specjalnego apelu. – Szkoła wystąpi również do szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o przyznanie jej tytułu „Młodego Bohatera” – poinformowała Danuta Gnat,dyrektorka PSP nr 1.

Jeśli minister Joachim Brudziński uwzględni ten wniosek, będzie to już drugie wyróżnienie dla ucznia „Dwójki”. W ubiegłym roku, ówczesny szef MSW, Mariusz Błaszczak za szybkie sprowadzenie pomocy do kierowcy, któremu nogę przygniotła ustawiona na poboczu ciężarówka, medalem „Młodego Bohatera” uhonorował 10-leniego Aleksandra Jastrzębskiego.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.