Dzień Świętości Życia

flash Szydłowiec

W szydłowieckiej „Dwójce” obchodzony będzie Dzień Świętości Życia. Inicjatorami tego przedsięwzięcia będą katolickie stowarzyszenia z parafii w Szydłówku.
Obchody Dnia Świętości Życia odbędą się 17 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, początek o godz. 16.

– Po prelekcji, którą wygłosi dr Grzegorz Nyc (ginekolog pochodzący z Wrocławia, który aktualnie mieszka i pracuje w Radomiu. W życiu osobistym i zawodowym kieruje się zasadami etyki chrześcijańskiej), świadectwem podzielą się: Bartek Krakowiak ( 22-latek, który po 58 dniach na piechotę dotarł z Warszawy do Medjugorie) oraz Monika i Marcin Gomułkowie (młodzi ludzie, którzy udowadniają, że małżeństwo nie jest końcem zabawy, wolności, marzeń i przygód. Jest dopiero początkiem, Początkiem Wieczności). Natomiast w części artystycznej wystąpią: Aleksandra Wnuczek, Natalia Bielecka i zespół rockowy „Jak Najbardziej”, w którym grają i śpiewają księża – zachęcają organizatorzy.

Organizatorami Dnia Świętości Życia są: KSM Szydłówek, Oazy Rodzin Szydłówek oraz Charytatywny Szydłowiec. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli biskup radomski Henryk Tomasik, Burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz Młodzieżowa Rada Miejska w Szydłowcu.

***

Dzień Świętości Życia to święto obchodzone przez kościół katolicki w Polsce w celu budzenia wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Dzień ten zainicjowany został przez Jana Pawła II.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.