Dziesięć drużyn rywalizowało

Sport
Dziesięć drużyn uczestniczyło w piłkarskim turnieju, który rozegrano w Mirowie. Najmłodsi futboliści m.in. z Radomia, Skarżyska i Mirowa rywalizowali w hali sportowej miejscowego gimnazjum.
W rozgrywkach uczestniczyło 10 drużyn: Talencik Radom, Broń Radom, Pas Skarżysko – Kam., Orlik Radom, Ajax Radom, As Radomiak Radom, Centrum Radom (dwie drużyny) oraz dwie drużyny Gminnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gryfia Mirów”, który był gospodarzem turnieju. Niedzielne zawody w hali sportowej przy mirowskim Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II prowadził prezes GLUKS „Gryfia Mirów” Jarosław Gromek. Wśród zaproszonych gości byli m.in. wójt Artur Siwiorek,przewodniczący Rady Gminy Wiesław Morawiak, wiceprzewodniczący RG Marek Czubak, przewodnicząca Rady Powiatu Anita Gołosz, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej RG Anita Król, radni gminy Mirów – Janusz Chruściel, Artur Parszewski, Wacław Iwański, Marek Gwóźdź, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk, dyrektorka Publicznego Gimnazjum w Mirowie Marzanna Błach, Zarząd GLUKSGryfia Mirów”– Marcin Sasal, Zbigniew Bilski, Jarosław Kaluga.

Wójt Artur Siwiorek przywitał wszystkich zgromadzonych i uroczyście otworzył turniej, a przewodniczący Rady Gminy Wiesław Morawiak życzył zawodnikom sportowej rywalizacji.

– Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju zaprezentowały się przy Hymnie Ligi Mistrzów, po czym przystąpiono do rozgrywek grupowych i zmagań finałowych. W każdym meczu atmosfera na trybunach była niesamowita, a gdy na boisku pojawiały się nasze drużyny doping rodziców przerósł wszelkie oczekiwania, co jeszcze bardziej podrywało naszych zawodników do walki – poinformował prezes GLUKS „Gryfia Mirów” Jarosław Gromek.

W Turnieju Halowej Piłki Nożnej chłopców i dziewcząt z rocznika 2007 i młodszych zwyciężyła ekipa Talencika Radom, która w finale pokonała ekipę As Radomiak Radom (po emocjonującym konkursie rzutów karnych). Trzecie miejsce zajęła druga drużyna Centrum Radom.

– Zwycięzcy jak i pozostałe drużyny nagrodzono pamiątkowymi pucharami oraz medalami. Najlepszy zawodnik, strzelec i bramkarz także otrzymali pamiątkowe statuetki. Ponadto wszystkie dzieci z terenu naszej gminy, które uczestniczyły w turnieju otrzymały pamiątkowe trofea. Dla każdego piłkarza, opiekunów, trenerów, rodziców, zaproszonych gości zapewniony był gorący posiłek, jak również szwedzki stół z ciastem, słodyczami, kawą, herbatą itp. – poinformowali TYGODNIK organizatorzy piłkarskiego turnieju.

 

 

 

 

(Max.)

Zaangażowanie przyniosło oczekiwany sukces

Jarosław Gromek, prezes Gminnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego \”Gryfia Mirów\”. – Ogromne podziękowania składam rodzicom piłkarzy GLUKS \”Gryfia Mirów\”, za wkład jaki włożyli w przygotowanie do tego jakże udanego turnieju.

Zaangażowanie Zarządu GLUKS \”Gryfia Mirów\” i rodziców przyniosło oczekiwany sukces, zarówno organizacyjny jak i sportowy. Wszyscy działacze, kibice, ludzie związani ze sportem na co dzień – i nie tylko – jednogłośnie stwierdzili, że na takim turnieju, gdzie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik nie byli. Dziękowali organizatorom za świetną organizację, cudowną oprawę i atmosferę.

Składają podziękowania

Zarząd Klubu wraz z rodzicami składa ogromne podziękowania dla wójta i Rady Gminy Mirów za pomoc w organizacji turnieju i fakt, że byliście Państwo z Nami w tym jakże ważnym i wyjątkowym dniu dla naszych młodych adeptów piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.