Estetyka i funkcjonalność

0
7
Mieszkańcy chwalą porządne chodniki i funkcjonalne parkingowe zatoczki

Nie tylko mieszkańcy Chlewisk chcieliby, żeby wszystkie ulice w ich miejscowości były tak odnowione i zadbane, jak ul. Szkolna.

Te oczekiwania dotyczą zwłaszcza, głównego traktu, który przebiega przez Chlewiska, czyli ul. Czachowskiego. Ta wojewódzka droga, już niebawem będzie modernizowana. Poza nowym asfaltem, na odcinku ponad 6 km, powstaną nowe chodniki i – rowerowa ścieżka.

Z tego rowerowego przedsięwzięcia ucieszą się nie tylko miejscowi mieszkańcy, ale również turyści, którzy na swoich jednośladach odwiedzają lokalne zabytki i malownicze tereny. Rekreacyjny zakątek powstaje również przy ul. Szkolnej, za miejscową podstawówkę. Na zagospodarowanym terenie, ustawione zostaną m.in. zestawy do plenerowych ćwiczeń.
Przy okazji gruntownego remontu ul. Szkolnej, przy tej drodze ustawiono także nie tylko energooszczędne, ale również dekoracyjne, uliczne latarnie. Lampy te podobają się zarówno mieszkańcom, jak też przyjezdnym zmierzającym m.in. do miejscowego oddziału Muzeum Techniki. Ale najbardziej mieszkańcy chwalą porządne chodniki i bardzo funkcjonalne parkingowe zatoczki. Przydałyby się takie również przy ul. Czachowskiego…

(Max.)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.