Etapowa, plenerowa inwestycja

0
3

– Ważna inwestycja, którą gmina realizuje etapowo to „Zagospodarowanie wspólnej przestrzeni poprzez budowę infrastruktury przy parku rekreacyjno-wypoczynkowym w Orońsku”.

– Funkcjonuje tu już siłownia plenerowa (zrealizowana w ramach funduszu sołeckiego wsi Orońsko – 28 tys. zł). Wybudowano także chodnik, place postojowe i ciągi piesze  co kosztowało 253 tys.złotych. Na to przedsięwzięcie, poprzez  LGD „Razem na Piaskowcu” pozyskaliśmy wsparcie ze środków unijnych wynoszące ponad 117 tys. zł. – poinformował  Henryk Nosowski, wójt gminy Orońsko.

Na altanę ogrodową pozyskano również „zewnętrzne” pieniądze z MIAS-u (Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw),10 tys. zł. Kolejne przedsięwzięcie, to plac zabaw dla dzieci na terenie parku rekreacyjnego, za pieniądze ze środków LGD w kwocie 25 tys.zł. pozyskane przez klub sportowy „Oronka”.

– Zamontowane zostaną uzupełniające urządzenia siłowni plenerowej (m.in. trenażer ramion i koło obrotowe poziome, jeździec pojedynczy masażer podwójny twist i surfer oraz rower na ręce i nogi). Przewidziano także zestaw do ćwiczeń, będą to m.in.: drabinka pionowa, tzw. przejście strażackie i trzy drążki – zapowiadali przedstawiciele Urzędu Gminy Orońsko.

– Ponadto zamontowane zostaną: betonowy stolik do gier planszowych (warcabów i chińczyka), a także podobny do ping ponga ze stalową siatką. Ustawione będą również stojaki na rowery, parkowe ławki i kosze. Wszystkie te uzupełniające urządzenia i rekreacyjne udogodnienia, to koszt ponad 43 tys. złotych. Zamontowane będą dzięki wsparciu z rządowego programu (z Ministerstwa Sportu i Turystki, w ramach projektu OSA (Otwarte Strefy Aktywności), z którego pozyskaliśmy 35 tys.zł. – wyjaśnił wójt Henryk Nosowski.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.