Festival młodej wiary

flash Gorące tematy Rozmaitości

Festival Body, po raz drugi odbędzie się również w Szydłowcu. Jego organizatorzy zapraszają wieczorem w Boże Ciało na miejski rynek.

31 maja, od godz. 18 rozbrzmiewać tu będą pieśni uwielbienia… Będzie to druga edycja BODY, czyli festiwalu młodej wiary. W tym roku organizatorzy, czyli Fundacja STREFA JP2 w Szydłowcu, stawiają na „Spotkanie wDuchu”.

– W ramach „Festivalu Body II”, uwielbieniu towarzyszyć będą młodzi wokaliści tworzący chór pod kierunkiem Anny Wilkiewicz, a także z góralski Zespół IGramy z Pokusą. Podobne imprezy uwielbieniowe, odbywają się niemal w całej Polsce. Szydłowiecki festiwal jednak nieco odróżnia się od nich. Jest to nie tylko koncert uwielbieniowy, ale cykl pewnych następujących po sobie wydarzeń, przeplatanych muzyką i tańcem – podkreśla Przemysław M. Duda, prezes szydłowieckiej Fundacji STREFA JP2.

– Tegoroczny Festival w pełni poświęcony jest Duchowi Świętemu. To właśnie nad Trzecią Osobą Boską chcemy się pochylić w tym roku i prosić, aby nas nieustannie jednoczył wokół Chrystusa. Cały program oparliśmy na symbolice Ducha. Będzie ogień i tancerze ognia, świadectwo wiary i dar języków, pieczęć i posłanie, a także adoracja w obłoku. Nie zabraknie również spotkania z Maryją, św. Janem Pawłem II i św. Stanisławem Kostką – patronem tego roku duszpasterskiego. Poznamy jego życie i zostaniemy posłani do działania… Nie zabraknie również śpiewów i tańców lednickich, bowiem to dla nas również sprawdzian przed tym ogólnopolskim spotkaniem – poinformowała Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka prasowa Festivalu.

Przygotowane przez organizatorów symboliczne przedmioty, które przypominać będą uczestnikom Festivalu, o tym wydarzeniu przez cały nadchodzący rok, to: opaska na rękę z modlitwą św. Jana Pawła II do Ducha Świętego, krzyż, a także świeca i pieczęć.

Więcej informacji o Festivalu i atrakcjach z nim związanych, na stronie internetowej www.festivalbody.pl.

Podziękowanie Chrystusowi, że jest wśród nas

Przemysław M. Duda, prezes Fundacji STREFA JP2 w Szydłowcu. – Festival powstał jako \”zadanie domowe\” młodych po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

– Postanowiliśmy, że to zadanie, które dał nam papież Franciszek musimy wypełnić także w naszych parafiach, środowiskach i naszej diecezji. Nie ma przecież lepszego dnia na podziękowanie Chrystusowi, że jest wśród nas, niż wieczór Bożego Ciała. Trzeba, abyśmy się spotkali jako Jego jedno widoczne Ciało! Nadajmy nowy wymiar Ciału, którego On jest Głową! – mówi Przemysław M. Duda, prezes fundacji, która organizuje Festival Body w Szydłowcu.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.