Finał śniadaniowych misji

Oświata

Tej ogólnopolskiej, szkolnej akcji patronuje Instytut Matki i Dziecka. A najważniejsze jej cele, to – „zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia”.

Hasło prozdrowotnego przedsięwzięcia – „Śniadanie daje moc”, ma przekonać dzieci i ich rodziców, że właśnie śniadanie, to – najważniejszy posiłek dnia. – Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! – przekonują inicjatorzy szkolnej akcji.

– Z okazji tegorocznego Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, uczniowie z klas I – III i dzieci z oddziału przedszkolnego, pod opieką wychowawców: M. ParszewskiejR. MiernikL. Wlazło i E. Nowocień, włączyli się do tego żywieniowego programu. Podczas śniadaniowego święta odbył się finał „Misji śniadaniowych”. Uczniowie zebrali się w sali oddziału przedszkolnego, gdzie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali zdrowe dania: sałatki jarzynową i owocową, kanapeczki, owocowe szaszłyki i warzywną tortillę. Na zakończenie odbyła się wspólna degustacja przygotowanych smakołyków, po czym dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę „Olimpiada w Jarzynowie” – poinformowali przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieszkowie Dolnym.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.