Gdzie warto wypożyczyć samochód?

Coraz większą popularnością cieszą się wypożyczalnie samochodów. Ludzie wyjeżdżając na urlop, na weekend do innego miasta lub do innych celów chętnie korzystają z ofert licznych firm. To niesamowita wygoda i wcale nie jest to skomplikowany proces.

Korzyści płynące z długoterminowego wynajmu samochodów

Wynajem długoterminowy trwa zazwyczaj 12 miesięcy. Ważne, aby oferty były korzystne dla dużych przedsiębiorców, jak i małych i średnich przedsiębiorstw. Wypożyczalnie posiadają szeroką gamę aut, aby każdy znalazł coś dla siebie. Samochody dostosowane do różnych potrzeb, tj. osobowe, vany lub dostawcze. Często oferowane są auta zarówno nowe jak i używane.

Długoterminowe wypożyczanie aut często wygrywa z ofertami leasingowymi. Po obliczeniu kosztów miesięcznych opłaty za wynajem są niższe, a wydatki mogą być wliczone w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Natomiast wszelkie koszty związane z serwisowaniem i ubezpieczeniem auta są po stronie wypożyczalni.

Kolejnym atutem wynajmu długoterminowego jest fakt, że wypożyczalnia nie zmniejsza i nie wymaga zdolności kredytowej. Co niekiedy może stanowić przeszkodę dla mniejszych przedsiębiorstw lub w okresie zmniejszonych dochodów.

Po zakończeniu umowy klient po prostu oddaje samochód do wypożyczalni. Może również wymienić go na inny lub nowszy model. Niektóre firmy umożliwiają odkupienie auta od wypożyczalni. Więcej informacji – Wypożyczalnia aut – zalety wynajmu długoterminowego.

Jak wyszukać dobrą wypożyczalnię samochodów

Najprościej jest skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Po wstępnym rozpoznaniu możemy wejść na stronę wypożyczalni, jak np. carfree.pl. Gdzie zapoznamy się ze szczegółową ofertą, cenami i flotą jaką dysponuje firma.

Aby móc skorzystać z wypożyczalni samochodowej musisz posiadać ważne prawo jazdy przynajmniej od roku. A także mieć ukończone 21 lat, w niektórych wypożyczalniach pobierana jest dodatkowa opłata przy wieku poniżej 25 lat.

Lepiej wcześniej zrobić rezerwację auta, możemy dokonać tego przez stronę internatową. Z pewnością wtedy będzie większy wybór samochodów oraz dostępne niższe ceny lub atrakcyjne pakiety.

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Najpierw dokładnie sprawdź samochód czy jest sprawny i nie posiada wad i uszkodzeń. Oczywiście oprócz tych zawartych w protokole. Możesz nawet zrobić samodzielnie zdjęcia stanu auta żeby rozwiać wszelkie wątpliwości w razie nieścisłości.

Omów dokładnie i szczegółowo kwestię ubezpieczenia samochodu. Bardzo popularną i korzystną opcją jest ubezpieczenie, które obejmuje koszty ewentualnej naprawy lub kradzieży. Przeczytaj dokładnie całą umowę przed podpisaniem, lepiej wystrzegać się niechcianych niespodzianek. Sprawdź warunki i postanowienia umowy. Bądź czujny jeśli proponowane są nowe opcje, ponieważ mogą wnosić dodatkowe opłaty.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Bus mercedes śmiertelnie przygniótł kierowcę... W Mokrej, w gminie Stąporków (pow. konecki) kursowy bus zderzył się z chryslerem. Bus przewrócił się na bok i śmiertelnie...
Dość nietypowe zjawisko można było zaobserwować dzisiaj (wtorek) około godz. 10.30 nad trasą S7 w Dobrucie. Nad tą ekspresową jezdnią, swobodnie fruwała sobie wielka blacha,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze