Głosujmy na naszych…

flash Gorące tematy Paragraf

Do 31 maja przyjmowane są zgłoszenia, w dorocznym konkursie „Policjant, który mi pomógł”. W poprzednich latach, laureatem tego plebiscytu był funkcjonariusz szydłowieckiej komendy, Remigiusz Basiak.
Organizatorami tego konkursu, który w tym roku odbywa się po raz 11, są Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia” Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.  Honorowym patronem jest komendant główny Inicjatorom tego przedsięwzięcia chcą wyróżnić  tych „funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie”. Chodzi o „wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają i niosą pomoc ofiarom przemocy domowej”. W piątej  edycji (w roku 2012) wśród wyróżnionych znalazł się aspirant Remigiusz Basiak, dzielnicowy z KPP w Szydłowcu. Do konkursu  został zgłoszony przez mieszkankę gminy Jastrząb, która wraz z dziećmi była ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej ze strony męża nadużywającego alkoholu

Kandydatów do XI edycji mogą zgłaszać osoby indywidualne oraz organizacje i instytucje. Formularze zgłoszeniowe (dostępne na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php) należy nadsyłać na adres e-mailowy: pogotowie@niebieskalinia.pl lub pocztą; „Niebieska linia”, 02 – 121 Warszawa, ul. Korotyńskiego 13. Podobnie, jak w latach ubiegłych, wręczenie wyróżnień laureatom odbędzie się podczas Centralnych Obchodów Święta Policji.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.