Grabda i Orman w czołówce

flash Sport

Długodystansowcy z naszego powiatu odnieśli sukcesy w biegach, które zorganizowano dla uczczenia pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W jednym z nich zwyciężył Karol Grabda z Mirowa.
W całej Polsce organizowano Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym „. W dwóch z nich uczestniczyli biegacze z powiatu szydłowieckiego.

Dla upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Kozłowie, odbył się radomski bieg „Tropem Wilczym „. Na 10-kilometrowej trasie wiodącej przez tereny Puszczy Kozienickiej rywalizowało 308 zawodników, nie tylko z naszego regionu. Zwycięzcą tego biegu został Karol Grabda z Mirowa, reprezentujący sportowy klub Biegiem Radom!. Drugie miejsce zajął Kamil Orzechowski z TKKF Koszalin, a trzecie – Tomasz Orman z Szydłowca.

Kolejny bieg z udziałem sześciu naszych długodystansowców, to ten który zorganizowano w Kielcach. Tu również trzeba się było zmierzyć z 10-kilometrowym dystansem, wyznaczonym na terenie kieleckiego Parku Miejskiego. Wśród blisko 750 biegaczy najlepiej spisał się Rafał Lewocha z Jastrzębia, zajmując 11 miejsce.