Grają i licytują dla Marcelka

0
21

Na skomplikowane operacje i leczenie trzyletniego chłopczyka potrzeba ponad 150 tys. złotych. Aby pomóc w zgromadzeniu tak dużej kwoty, pieniądze zbierane są na specjalnej, facebookowej licytacji i koncertach zespołu Vivo.

Mający 3 lata Marcel z Mirowa Starego, urodził się z wadą serca. Przeszedł już dwie operacje. Przed nim kolejna, która jest bardzo kosztowna, może być przeprowadzona w Niemczech przez polskiego specjalistę – profesora Malca. Operacja kosztuje 37 tys. euro, czyli ponad 150 tys. złotych.

Facebook`owe licytacje i piłkarski turniej

W ostatnią niedzielę września, na „Orliku” w Bieszkowie Dolnym, pod patronatem GKS Gryfii Mirów odbył się turniej charytatywny piłki nożnej. Podczas tych futbolowych rozgrywek odbyła się charytatywna zbiórka pieniędzy na leczenie Marcela. W piłkarskiej rywalizacji uczestniczyło siedem drużyn. Po rozgrywkach system pucharowym, zwyciężyła ekipa FC Mixokret, która w finałowym meczu pokonała drużynę Kapafor.

– Zebrano 3300 złotych. Są to pieniądze, które wrzucono do puszek i za wpisowe uczestniczących w turnieju drużyn – poinformował nas inicjator charytatywnego turnieju Kamil Minda, piłkarz Gryfii Mirów.

Krystian Korba, znany szydłowiecki społecznik na Facebooku założył grupę „Licytacje dla Marcelka – Jego Serduszko nie może się zatrzymać”.

– Ten kto chce pomóc, wstawia oferowany przedmiot lub usługę na aukcję. Osoba, która ją wygra wysyła pieniądze na ta stronę siepomaga.pl dla Marcela. Potem przesyła potwierdzenie do osoby, która  przedmiot wystawiła i ta wtedy wysyła jej ten „kupiony” przedmiot – poinformował Krystian Korba.

Koncertowali i zebrali

Najpierw śpiewali na trzech dopołudniowych, niedzielnych mszach. A potem w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mirowie odbył się charytatywny koncert miejscowego zespołu Vivo (na co dzień występują w nim: Ula Anna RutkowskaDorian Kaczmarzyk, Paulina KalugaMateusz Lis i Kinga Kobierska. Podczas mirowskiego występu stały skład wsparli Kamil i Tomasz Grzmil oraz Milena Kowalska.

Oprócz miejscowych parafian, wśród publiczności byli również mieszkańcy okolicznych miejscowości. Wysłuchali religijnych utworów m.in. „Słudzy Pańscy chwalcie Pana” i „Tyś jak skała”. Teksty pieśni wyświetlane były na rzutniku, wszyscy chętni mogli więc śpiewać wspólnie z zespołem… Zgromadzeni słuchacze okazali się bardzo hojni, zebrano ponad 14 tysięcy złotych.

Podobne, charytatywne koncerty w najbliższym czasie odbędą się trzykrotnie, W niedzielę zespół Vivo koncertował w Wierzbicy. A w dwie kolejne niedziele w Lisowie (14 października) i w Skarżysku Kościelnym (28 października).

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.