Grzybiarz zaginął bez wieści…

Niebawem minie miesiąc od zaginięcia 70-latka, który wyszedł na grzyby do pobliskiego lasu. Poruszającego się z pomocą kuli mężczyzny, dotychczas nie odnaleziono. W jego poszukiwaniach uczestniczyli również strażacy z szydłowieckiej JRG i OSP Wysoka.

10 października, Komenda Powiatowa Policji w Przysusze otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 70-letniego mieszkańca Korycisk (gm. Wieniawa).

– Żona zaginionego, poinformowała, że około godz. 12 mąż wyszedł z domu do pobliskiego lasu na grzyby i nie powrócił, jak również nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wspólnie ze strażakami z OSP Wieniawa, rodziną i mieszkańcami wsi rozpoczęto poszukiwania. Użyto również psa tropiącego z KPP w Szydłowcu. Działania te nie doprowadziły do odnalezienia 70-latka – informowała asp. Aneta Wilk z KPP w Przysusze.

W poprzedni poniedziałek strażacy z PSP w Szydłowcu przeszukiwali zbiornik wodny we wsi Korzyce, która znajduje się około 2,8 km od Korycisk, w których mieszkał zaginiony mężczyzna. W tych poszukiwaniach uczestniczyli również druhowie z OSP Wysoka.

– Akcja poszukiwawcza trwała ponad 2 godz. – Teren zbiornika został przeszukany przez naszych strażaków za pomocą pontonu z silnikiem. Mimo dokładnej penetracji wody zbiornika, poszukiwanej osoby nie znaleziono – poinformowano nas w komendzie PSP w Szydłowcu.

– Poszukiwania prowadzone były również z powietrza. Z wykorzystaniem Mobilnego Centrum Wspomagania Poszukiwań, przy użyciu urządzeń gps oraz drona obsługiwanego przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP. W poszukiwaniach użyto także termowizorów, które służą do identyfikacji celów z kilkuset metrów. Do poszukiwania zaginionego wykorzystano również policyjny śmigłowiec. W ciągu dwóch dni od zaginięcia przeszukano około 1000 hektarów w obrębie ok. 2 km od miejsca zamieszkania zaginionego – wyjaśniła rzeczniczka przysuskiej komendy.

Szukają zaginionego

Tadeusz Ślizak ma 160 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała.

Ubrany był w biało – granatową bluzę dresową, spodnie dresowe w kolorze zielonym i brązowe buty. Miał przy sobie żółte wiaderko, nie posiadał telefonu. Mężczyzna porusza się o kuli inwalidzkiej.

W przypadku posiadania informacji na temat zaginionego prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Przysusze pod numerem tel. 48 675 42 00, bądź numerem alarmowym 997 lub 112.

 

 

 

 

 

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze