III Bezalkoholowy Bal Karnawałowy

Chlewiska flash

Aż 170 osób bawiło się na trzeźwościowej imprezie w Chlewiskach. Bezalkoholowy Bal Karnawałowy odbył się po raz trzeci.

Jego organizatorami byli Irena i Wiesław Białek, którzy od wielu lat – „działają na rzecz propagowania życia w trzeźwości wśród społeczeństwa”. Na sali w Ośrodku Wypoczynkowym „Mexicana”, przy muzyce na żywo bawiło się 170 osób.

Na licznie zgromadzonych gości czekały niespodzianki przygotowane przez organizatorów, m.in. okolicznościowy tort i konkurs wyboru Królowej i Króla Balu. Gośćmi balu byli m.in. przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: wójt gminy Chlewiska – Waldemar Sowiński, wiceprzewodniczący Rady Gminy –  Bogdan Rogal i radny Rady Powiaty – Sławomir Nojek oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chlewiskach – Katarzyna Zbroszczyk.

– Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie i praca, jaką włożyliśmy w organizację, pokaże naszemu społeczeństwu, że alkohol wcale nie jest potrzebny do tego, aby miło spędzić czas. Cel jaki sobie postawiliśmy, to przede wszystkim zachęcenie dorosłych i młodzieży do życia w trzeźwości. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania staną się cyklicznymi imprezami w naszej gminie. W listopadzie ubiegłego roku,  w tym samym ośrodku odbyła się Bezalkoholowa Zabawa Andrzejkowa, która również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. To daje nam poczucie, że takie spotkania na trzeźwo są potrzebne i owocne, ponieważ osoby, które przychodzą po raz pierwszy, zostają stałymi bywalcami tych imprez, a na kolejne przyprowadzają swoje rodziny i znajomych – poinformowała Irena Białek.

 Organizatorzy dziękują

Chcielibyśmy podziękować właścicielce Ośrodka Wypoczynkowego ” Mexicana” Małgorzacie Bednarczyk- Sowińskiej, za gościnę i otwartość w stronę ruchu trzeźwościowego.

Dziękujemy także Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chlewiskach za wsparcie naszej inicjatywy.

Fot. (Archiwum organizatorów balu)

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.