III Szydłowiecki Marsz Życia

flash Gorące tematy Rozmaitości

Tym razem, podczas marszu życia zbierane będą pieniądze na rehabilitację niepełnosprawnej Ady i ułatwienie jej codziennego funkcjonowania.

Niedzielna impreza na szydłowieckim rynku odbędzie się w godz. 13 – 19. Jej organizatorami są Krystian Korba i Konrad Jóźwik z grupy Charytatywny Szydłowiec, wspierani przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Szydłówku i Urząd Miejski w Szydłowcu.

– Ta charytatywna impreza, która odbędzie się w najbliższą niedzielę (10 czerwca), rozpocznie się o godz. 13 przemarszem przez ulice Szydłowca. Następnie na płycie rynku odbędzie się część koncertowa. Podczas tegorocznej akcji będziemy zbierać fundusze dla Ady, która ma zespół Aspergera i zaburzenia hiperkinetyczne (ADHD). Posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Od kilku lat uczęszcza na zajęcia z integracji sensorycznej, jak również na zajęcia z terapii grupowej. Zebrane pieniądze przekażemy na jej rehabilitację i ułatwienie codziennego funkcjonowania – poinformował Krystian Korba, jeden ze współorganizatorów III Szydłowieckiego Marszu Życia.

Możemy pomóc 10-letniej Adzie

Ada jest bardzo pogodną i rezolutną dziesięciolatką. Ma zespół Aspergera i zaburzenia hiperkinetyczne (ADHD).

Ada jest pod stałą opieką lekarską i psychologiczną. Ze względu na swoje schorzenia, uczęszcza na zajęcia z integracji sensorycznej, jak również terapii grupowej. Aby skorzystać z wizyt lekarskich i zajęć w ramach NFZ, oczekuje się nawet rok.

Dlatego dziewczynka zmuszona jest do korzystania z zajęć prowadzonych w prywatnych gabinetach. Koszty tych wizyt są wysokie. Jednakże te zajęcia i spotkania ze specjalistami przynoszą widoczne rezultaty.

Aby potrafiła funkcjonować w społeczeństwie i umiała się odnaleźć w grupie z rówieśnikami, Ada potrzebuję dalszych zajęć i wizyt u specjalistów. Lekarze, z pomocy których korzysta dziewczynka to psycholog, psychiatra, neurolog i ortopeda. Są to wizyty prywatne.

Niedawno okazało się, że Ada ma wadę wrodzoną stóp, które wymagają operacji. Niestety, wiążę się to również z wysokimi kosztami.

– Zebrane fundusze w całości zostaną przekazane na pomoc i leczenie Ady – zapewniają organizatorzy III Szydłowieckiego Marszu Życia i zachęcają wszystkich ludzi dobrego serca, do wsparcia, niedzielnej charytatywnej akcji.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.