Internet, kursy i filmowe seanse

1
18

W jastrzębskim Lokalnym Centrum Kompetencji nie tylko można korzystać z bezpłatnego dostępu do komputera i Internetu. Organizowane są tu również różnego rodzaju kursy i szkolenia, a także m.in. filmowe seanse.

– Lokalne Centrum Kompetencji w Jastrzębiu jest miejscem, gdzie od ręki można uzyskać bezpłatny dostęp do komputera i Internetu, a także można liczyć na pomoc techniczną i merytoryczną opiekuna sali w trakcie realizacji zajęć – zapewniają przedstawiciele LCK.

 

 

Rozwój i twórcze myślenie

– W naszym centrum kładzie się nacisk głównie na rozwój i twórcze myślenie, ale także na rozrywkę i dobrą zabawę. Otwartość to podstawa, dlatego w LCK można realizować zajęcia z przeróżnych dziedzin w zależności od woli zainteresowanych – przekonują przedstawiciele tej kulturalno-edukacyjnej placówki.

Poniedziałki i wtorki, to dni zajęć otwartych. Każdy może przyjść aby: skorzystać bezpłatnie z komputera i internetu, a w razie potrzeby uzyskać niezbędną pomoc techniczną i merytoryczną od opiekuna sali LCK. Można również  skorzystać z indywidualnej pomocy w obsłudze komputera, bezpiecznego poruszania się w internetowej sieci i znajdywania poszukiwanych treści, a także w nauce obsługi różnego rodzaju oprogramowania.

– Można również wziąć udział w zajęciach o wybranej tematyce. W takim przypadku trzeba wcześniej uzgodnić termin takich zajęć, dla zebranej grupy użytkowników w dowolnym wieku. W środy realizowane są uzgodnione wcześniej kursy, szkolenia i zajęcia dla dorosłych lub odbywają się zajęcia otwarte. Natomiast w czwartki i piątki zajęcia dla dzieci i młodzieży lub odbywają się zajęcia otwarte – zachęcają przedstawiciele jastrzębskiego centrum.

 

 

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

Gry przygodowe i zabawy zespołowe oraz indywidualne, w tym sesje RPG, czyli gry fabularne (najczęściej na papierze, z użyciem figurek lub bez o różnorakiej tematyce w zależności od wieku i zainteresowań – od opowieści historycznych, sensacyjnych, czy science-fiction, w których gracz ma realny wpływ na wydarzenia, po dynamiczne rozgrywki z użyciem kart, czy kostek do gry o delikatnej lub wyrazistej tematyce, fantastycznej, kryminalnej, czy gatunku survival horror-dla starszych). Ponadto organizowane są seanse filmowe, również na żywo na dużym ekranie (np. kącik kibica), olimpiady w gry komputerowe, karciane, planszowe, a także pomoc w nauce oraz projektowanie i wydruki 3D dla początkujących.

 

Oferta centrum dla dorosłych

Obsługa komputera od podstaw (w tym BHP i ochrona informacji), nauka pisania i szybkiego pisania na komputerze. A także obsługa przeglądarek internetowych, wyszukiwanie informacji w internecie, obsługa oprogramowania biurowego i pomoc w pisaniu pism i tworzeniu dokumentów oraz projektowanie i wydruki 3D dla początkujących. Zajęcia mogą być przeprowadzane indywidualnie lub grupowo np. w formie prezentacji na dużym ekranie.

 

 

 

(Max.)

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.