Inwestycyjna ofensywa w Szydłowcu

0
31

Przedstawiciele trzech firm działających, na terenie Szydłowca zapowiadają inwestycyjną ofensywę… O tych planach i zamierzeniach poinformowali na konferencji w szydłowieckim magistracie, zorganizowanej przez burmistrza Artura Ludwa.

W minioną środę na konferencję prasową w ratuszu burmistrz zaprosił przedsiębiorców, którzy od 2019 roku zamierzają inwestować w Szydłowcu. Dotyczy to zarówno dzielnicy przemysłowej, jak również terenów pozyskanych od gminy Szydłowiec w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. W spotkaniu magistracie uczestniczyli szefowie trzech firm: Witold Wydrzyński, prezes Toolmex Truck, Michał Lasecki. prezes Agro -Partner z siedzibą w Warszawie i Konrad Kamiński, prezes Best Pools.

Agro -Partner – producent części maszyn

– Zajmujemy się produkcją części maszyn, przede wszystkim do maszyn rolniczych. Około 95 proc. naszej produkcji trafia do Holandii, Niemiec i Francji, ale również do Szwecji. Mamy centrum logistyczne w Skarżysku Kam. Współpracujemy z lokalnymi firmami, m.in. Profelem.  Na terenie Szydłowca zakupiliśmy działkę o powierzchni 5700 metrów kwadratowych – poinformował Michał Lasecki, szef  Przedsiębiorstwa Rozwoju Techniki Rolniczej Agro Partner Sp. z o.o.

– W przyszłym roku, realizacją I etapu naszej inwestycji w Szydłowcu będzie budowa hali magazynowo – produkcyjnej o pow. około 600 m kw. oraz budynku biurowo-socjalnego (ok. 200 m. kw.). Najpierw do prostego montażu zamierzamy zatrudnić 10 – 15 pracowników. W II i III etapie pierwsza hala będzie rozbudowana do 2000 m. kw. Przewidujemy również budowę drugiej hali o pow. 600 m. kw., planujemy tam produkcje części zamiennych. W realizacji naszych inwestycyjnych zamierzeń liczymy na dobrą współpracę z władzami samorządowymi Szydłowca – podkreślił w swoim wystąpieniu prezes zarządu firmy Agro Partner.

Best Pools – producent basenów

Budowę w Szydłowcu liczącej 900 m. kw. hali produkcyjnej i biurowca (250 m. kw.) zapowiedział Konrad Kamiński, prezes firmy Best Pools, zajmującej się produkcją basenów kąpielowych oraz „osprzętu” do nich.
– Pierwotnie swoją produkcyjną działalność zamierzaliśmy przenieść do pobliskiego Skarżyska Kamiennej. Ale burmistrz Szydłowca przekonał nas do lokalizacji zakładu w Szydłowcu, gdzie wykupiliśmy grunty w tutejszej dzielnicy przemysłowej, gdzie już rozpoczęliśmy pierwsze prace związane z naszą inwestycją – poinformował Konrad Kamiński.
– Na dziś zatrudniamy 14 osób. Jeśli nasz zakład rozbudujemy o te wspomniane wcześniej obiekty na terenie Szydłowca, przewidujemy pracę dla 40 osób – zapowiedział szef firmy Best Pools. Zaplanowana przez basenowego producenta inwestycja ma zakończyć się, jesienią w przyszłym roku.

Tolmex Truck – nie tylko wózki widłowe

Firma Tolmex Truck już od ponad 20 lat działa w branży wózków widłowych i ładowarek teleskopowych. Jej szef  podkreśla, że szydłowiecka firma jest partnerem koreańskiego koncernu Hyundai i chińskiej firmy Hangcza. – Współpracujemy również innymi producentami urządzeń do transportu wewnętrznego m.in. z Włoch – poinformował Witold Wydrzyński.
Działająca już na terenie Szydłowca firma Tolmex Truck, przy ul. Metalowej zapowiada rozszerzenie swojej dotychczasowej działalności i wybudowanie dwóch hal, produkcyjnej o pow. blisko 1500 m. kw i budynku usługowo-biurowego (700 m. kw.). Poza główną siedzibą w Szydłowcu, firma ma również oddziały w innych miastach naszego kraju, a także na Ukrainie.

–  W połowie br. zakupiliśmy działkę obok naszego dotychczasowego zakładu o powierzchni około 1,2 ha., pomógł nam pan burmistrz… W ciągu 3-4 lat zainwestujemy ponad 5 mln złotych – zapewnił na środowej konferencji w szydłowieckim ratuszu prezes Witold Wydrzyński.

Z przekazanych przez prezesa informacji wynika, że w zakładzie w Szydłowcu zatrudnia około 100 osób. A po sfinalizowaniu zapowiadanej inwestycji przy ul. Metalowej, zatrudnienie zwiększy się o kolejnych kilkadziesiąt osób.
Te inwestycyjne zamierzenia, to efekt dobrej współpracy z władzami samorządowymi Szydłowca. Do tej nowej działki, gdzie powstaną nasze nowe hale był utrudniony dojazd. Ale dzięki współpracy z burmistrzem, ten problem będzie rozwiązany –  podkreślił prezes firmy Tolmex Truck.

Gmina pomaga inwestorom…

Na zakończenie konferencji burmistrz Artur Ludew przypomniał o formach pomocy, z których mogą korzystać firmy inwestujące na terenie Szydłowca. Są to nie tylko m.in. zwolnienia z podatków od nieruchomości, dla firm tworzących nowe miejsca pracy.

Ważne jest również przygotowywanie nowych terenów pod inwestycje. A potwierdzeniem tego jest znaczne zwiększenie dzielnicy przemysłowej.

– Przychodzili do urzędu inwestorzy, ale nie było dla nich odpowiednich terenów, bo te w dzielnicy przemysłowej –  były rozproszone…  Dzięki naszym staraniom „scaliliśmy” te rozproszone grunty i zwiększyliśmy teren dzielnicy przemysłowej o blisko 16 hektarów. Cały czas pracujemy, żeby pozyskiwać inwestycyjne grunty, aby od strony przemysłowej Szydłowiec się rozwijał – podkreślił w swoim wystąpieniu Artur Ludew.

 

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.