Jak zadbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie?

Samochód ze skórzaną tapicerką to synonim luksusu. Dlatego wielu posiadaczy aut różnych marek, często decydują się właśnie na tego rodzaju tapicerkę. Jednak trzeba pamiętać o tym, że wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji, by zachować na lata swój piękny i estetyczny wygląd. Jak zatem prawidłowo dbać o skórzaną tapicerkę?

 

Co warto wiedzieć o skórzanej tapicerce samochodowej?

 

Dobrej jakości skórzana tapicerka samochodowa ma specjalną warstwę zabezpieczającą. Warstwa ta chroni przede wszystkim przed działaniem promieni słonecznych (UV), które normalnie mogą powodować odbarwienia i przesuszenie skóry. Warstwa zabezpieczająca ma na celu również ochronę przed wilgocią. Ma ona także uodpornić skórę na działanie wysokich i niskich temperatur, które mogą osłabić wytrzymałość skóry i mieć negatywny wpływ na jej fakturę. Bez takiej warstwy skóra szybciej może się odbarwiać, a także ulegać przetarciom czy nawet pękać. Właśnie dlatego, co jakiś czas należy konserwować skórę, a regularne jej czyszczenie przy pomocy odpowiednich preparatów pozwala na utrzymanie jej w dobrym stanie.

 

Jak czyścić skórzaną tapicerkę?

 

Bardzo ważnym elementem dbania o czystość tapicerki jest jej regularne odkurzanie z drobnych zabrudzeń np. kurzu, innych pyłów i okruchów. (Zobacz również Jak dbać o tapicerkę skórzaną w samochodzie?) Do czyszczenia drobnych zabrudzeń należy wykorzystywać delikatne szmatki, lekko zwilżone – zbyt mokra szmatka może powodować zawilgocenie skóry, a co za tym idzie naruszenie jej struktury. Jeżeli zabrudzenia są bardzo duże lub chcemy raz na jakiś czas gruntownie wyczyścić skórzaną tapicerkę, musimy stosować specjalistyczne produkty przeznaczone do czyszczenia skóry (więcej informacji na ich temat znajdziesz na stronie internetowej www.moje-auto.pl).

 

Konserwacja skórzanej tapicerki

 

Oprócz regularnego czyszczenia, tapicerka wykonana ze skóry wymaga również odpowiedniej konserwacji. Należy ja wykonywać przy pomocy preparatów lekko nawilżających i natłuszczających, które pozwolą na stworzenie na powierzchni tapicerki warstwy chroniącej ją przed zabrudzeniami oraz wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (dalej MOPS) w Szydłowcu informuje, że instytucja działa nadal i pracuje zgodnie z ustalonym czasem...
W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili ponad 160 wykroczeń na drogach naszego województwa, 109 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze