Jaki powerbank dla studenta wybrać?

Rozmaitości

Powerbank to absolutne must-have w studenckiej torbie czy plecaku. Będziesz z niego korzystać na bieżąco i uratuje Ci życie w wielu sytuacjach. Mając go pod ręką, nigdy nie musisz się obawiać, że bateria w telefonie rozładuje Ci się w środku ważnej rozmowy czy wówczas, gdy szukasz materiałów na zajęcia. A jaki wybrać?

Rynek powerbanków rozwija się bardzo dynamicznie. Dziś czeka na Ciebie dziesiątki produktów w tej kategorii. Łatwo się więc pogubić. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy kilka wskazówek. Oto, czym powinien się wyróżniać Twój nowy powerbank, jeśli jesteś studentem.

Odpowiednia pojemność

Czyli jaka? Na to pytanie nie ma jednej, prostej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego:

  • jakie urządzenia będziesz ładować przy pomocy powerbanku,
  • ile urządzeń chcesz ładować jednocześnie,
  • jak wiele razy chcesz skorzystać z mobilnego akumulatora przed koniecznością jego ponownego naładowania.

Jak zatem ją dobrać? Zasadniczo, urządzenie powinno Ci oferować minimum nieco więcej niż dwukrotnie większą pojemność niż pojemność baterii w Twoim smartfonie czy tablecie. Czyli jeżeli np. Twój telefon jest wyposażony w baterię o pojemności 3100 mAh, warto szukać powerbanków o pojemności minimum 7000 mAh. Wówczas urządzenie pozwoli Ci co najmniej dwukrotnie podładować sprzęt bez ładowania. Pamiętaj jednak, że zasadniczo więcej znaczy lepiej – zwłaszcza, że nowoczesne powerbanki są i pojemne, i lekkie. Sprawdzone produkty znajdziesz m.in. tutaj: https://www.sferis.pl/powerbank-2137.

Waga i rozmiary

Powerbank zabierasz ze sobą, gdy przemieszczasz się w terenie, na przykład z uczelni do akademika czy między budynkami kampusu. Już sam tablet czy smartfon, nie mówiąc o laptopie, jest sporym obciążeniem. Nie możesz więc sobie pozwolić na kolejny kilogram w plecaku czy torbie. Zamiast tego, wybierz lekkiego powerbanka – np. o wadze nieprzekraczającej 500 g – o kompaktowych rozmiarach. Wówczas jego noszenie ze sobą w ogóle Cię nie obciąży, a jednocześnie będziesz korzystać ze wszystkich zalet tego sprzętu.

Ilość gniazd do ładowania

Ponownie wracamy do pytania: ile urządzeń chcesz ładować? Jeśli powerbank ma być tylko źródłem zapasowego zasilania dla smartfona – możesz zdecydować się na zakup naprawdę niedrogiego sprzętu z jednym wyjściowym gniazdem USB. Jeżeli jednak chcesz mieć możliwość jednoczesnego podładowania smartfona, tabletu, a nawet laptopa lub po prostu od czasu do czasu będziesz się „dzielić mocą” z kolegami z grupy – wybierz wersję z minimum dwoma gniazdami. Pamiętaj: im więcej gniazd, tym większą pojemność baterii powinien mieć powerbank. Do ładowania kilku urządzeń naraz najlepiej sprawdzi się taki z akumulatorem oscylującym w granicach 10-20 000 mAh.

Przyjrzyj się także oznaczeniom gniazd ładowania. W powerbankach z dwoma lub więcej gniazdami zazwyczaj każde z nich oferuje prąd o innym natężeniu – najczęściej 1 A i 2,1 A. 1 A nadaje się do standardowego ładowania smartfona. Jeśli zaś ładujesz tablet lub laptopa, albo zależy Ci na przyspieszeniu procesu – wybierz gniazdo 2,1 A.

Jakość ma znaczenie

Jeśli chcesz, żeby Twój powerbank posłużył niezawodnie przez kilka lat, zainwestuj w urządzenie sprawdzonej marki. Tylko sprzęt z dobrej półki jest wykonany w oparciu o stabilne i dobrze przetestowane ogniwa ładujące i ma obudowę odporną na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Pamiętaj: powerbanki, także te markowe, kosztują stosunkowo niewiele. Warto więc zainwestować odrobinę wyższą kwotę, ale mieć pewność, że akumulator nie przestanie działać już po kilku miesiącach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.