Kiedy akt oskarżenia i sądowy proces?…

0
9

W sprawie tego brutalnego morderstwa szykuje się kolejne przedłużenie śledztwa. Podobnie jak wcześniej w kwietniu i lipcu br., kiedy wnioskowano o przedłużenie terminu jego zakończenia i tym razem prokuratura uzasadnia to – koniecznością wykonania dodatkowych czynności…

Sprawa dotyczy zwłok młodego mężczyzny, które w październiku 2017 roku policjanci znaleźli zakopane na podwórku jednej z posesji w Mirowie Nowym. Sekcja potwierdziła, że przyczyną śmierci były liczne, krwawe rany…  O ich zadanie podejrzewany jest 63-letni kolega  zamordowanego, który już niemal od roku przebywa w areszcie śledczym.

Czekanie na opinię psychiatrów…

Choć od tego zdarzenia niebawem minie już rok prokuratura przekonuje, że „czynności śledcze” wciąż trwają… Wskazuje na to Beata Galas, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Radomiu. I dodaje: – Prokuratura czeka również na pisemną opinię lekarzy psychiatrów, którzy prowadzili obserwację podejrzanego o zabójstwo 22-latka z gminy Mirów.
Zanim więc specjaliści z zakresu psychiatrii, sporządzą wreszcie oczekiwaną opinię, najprawdopodobniej minie już roczny areszt, mężczyzny który dopiero ma być oskarżony o zamordowanie swego młodszego o 40 lat kolegi.

Według ostatnich zapowiedzi, akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o to zabójstwo 63-latkowi miał trafić do sądu, do końca września br. Niestety, te oczekiwania okazały się – zbyt optymistyczne…

– Śledztwo przedłużono do 25 października br. Przede wszystkim dlatego, że nie ma jeszcze opinii zespołu biegłych lekarzy psychiatrów – poinformowała nas Beata Galas, rzeczniczka radomskiej prokuratury.

Biegli bez pośpiechu…

To czekanie na opinie biegłych, nadal się przedłuża… Na pytanie czy biegli zobligowani są do stosowania się do jakichś „granicznych terminów”, w których muszą uporać się z opracowaniem i przesłaniem oczekiwanej  przez prokuraturę opinii, pani rzeczniczka stwierdziła, że nie ma w tym zakresie „wiążących” przepisów. A nadzorujący śledztwo prokurator – może jedynie prosić biegłych czy też biegłego o zamówioną i oczekiwaną opinię…

– Dlatego mogę jedynie po raz drugi potwierdzić, że termin tego śledztwa jest zakreślony do 25 października br. Zapewniam ponadto, że nadzorujący tę sprawę prokurator robi wszystko, aby jak najszybciej śledztwo sfinalizować aktem oskarżenia – zapewniła nas Beata Galas, przedstawicielka Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.