Kiedy wymienią wiaty?…

flash Gorące tematy Orońsko

Autobusowy przystanek przy wjeździe do Orońska, to dość wątpliwa wizytówka… Zwracają na to uwagę, nie tylko osoby korzystające z autobusowej i busowej komunikacji.
 – Faktycznie, ten przystanek jest w złym stanie. Między innymi dlatego, że w ubiegłym roku uderzył w niego samochód. Podczas tego zdarzenia ucierpiała jedna ze ścian wiaty przystankowej. Naprawianie tego obiektu, który bynajmniej do najpiękniejszych nie należy, nie wydaje się uzasadnione… Dlatego przewidujemy kompleksowe rozwiązanie przystankowego problemu na naszym terenie – stwierdził w rozmowie z naszą redakcją Henryk Nosowski, wójt gminy Orońsko.

– Zamierzamy wymienić wszystkie przystanki na terenie naszej gminy. Dotyczy to dwóch tego typu obiektów w Orońsku, i po jednym w Krogulczy, Dobrucie i Wałsnowie. Zleciliśmy już opracowanie dokumentacji projektowej, estetycznych i funkcjonalnych przystanków – zapewnił wójt.

Według informacji uzyskanych w orońskim urzędzie, koszt takiego nowoczesnego przystanku, to około 30 tys. złotych. Uwzględniając fakt, że wymienić ich trzeba pięć, na realizację tego przedsięwzięcia potrzeba co najmniej 150 tys. zł. W skromnym, samorządowym budżecie trudno będzie znaleźć taką kwotę…

Dlatego gminne władze zapewniają, że będą czynić starania, aby na tę przystankową inwestycję pozyskać dofinansowanie z funduszy pomocowych. Projektowa dokumentacja ma być gotowa jeszcze w pierwszym półroczu. Gdyby dofinansowanie okazało się w tym roku realne, nowe przystanki mogłyby „pojawić” się jeszcze przed zimą…

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.