Kierowco – nie polujemy na zebrach…

flash Gorące tematy Paragraf

Uczniowie z pawłowskiej podstawówki, wspólnie z szydłowieckimi policjantami uczestniczyli w profilaktyczno-edukacyjnej akcji. Zasadniczym jej celem było przypomnienie kierowcom, o konieczności ostrożnej i bezpiecznej jazdy, kiedy zbliżają się do przejść dla pieszych.

 

 Aby przeciwdziałać tragediom…

– Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków, to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych mazowiecka „drogówka „po raz kolejny prowadziła kampanię –”Kierowco ! Nie polujemy na zebrach”. Włączyli się w nią również nasi funkcjonariusze – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Zasadniczy cel tej kampanii, to zwrócenie uwagi kierowcom, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych.  W piątkowym happeningu, zorganizowanym przy przejściu dla pieszych wzięli udział również uczniowie z podstawówki.

 

  Uczniowie apelowali do kierowców

Piątkowe, profilaktyczne działania pod hasłem „Nie polujemy na zebrach…” zbiegły się w czasie z „Dniem grzeczności za kierownicą” i dwoma innymi policyjnymi akcjami –  Bezpieczne przejście dla pieszych i Noga z gazu.

– W kampanię włączyli się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowie. Dzieci, wspólnie ze swymi nauczycielami i policjantami z szydłowieckiej KPP,  w rejonie przejścia dla pieszych apelowali do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę, zbliżając się do przejścia dla pieszych jednocześnie prezentując plakaty – wyjaśniła policyjna rzeczniczka.

 

10 mandatów dla „piratów”…

Oprócz tego profilaktycznego „apelowania” do kierowców o zachowywanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych, nasi policjanci prowadzili kontrole w miejscach, gdzie znajdują się przejścia dla pieszych. Efekty tych działań są dość niepokojące…

– Nasi funkcjonariusze ujawnili 11 przekroczeń prędkości, w tym 7 w rejonie przejść. 10 kierowców otrzymało mandaty karne, a wobec jednego zastosowano pouczenie – wylicza  st. sierż.Marlena Skórkiewicz. I dodaje: – Oprócz przekroczeń prędkości przez kierujących, policjanci ujawnili również 3 wykroczenia popełnione przez pieszych i 1 popełnione przez kierującego wobec pieszych. W tych przypadkach policjanci nałożyli jeden mandat i zastosowali trzy pouczenia.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.