Kolarski mistrz w podstawówce

flash Gorące tematy Sport

Z uczniami orońskiej podstawówki spotkał się kolarski mistrz Polski. Piotr Brożyna mówił m.in. o treningach i sposobach odnowy biologicznej.
  Kolarz szosowy Piotr Brożyna jest młodzieżowym Mistrzem Polski z roku 2017 w jeździe indywidualnej na czas. Ten 23-latek jest synem znanego kolarza szosowego, dwukrotnego olimpijczyka i Mistrza Polski – Tomasza Brożyny. Piotr należy do grupy CCC Sprandi Polkowice – najlepszej w Polsce drużyny kolarskiej. Spotkanie z kolarskim mistrzem w miejscowej Publicznej Szkole Podstawowej zorganizowało Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko.

– Odbyło się ono w ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi.  Było to już szóste spotkanie z tego cyklu. Gość prezentował swoje trofea – złoty medal z 2014 r., który zdobył podczas mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego młodzieżowców, a także koszulkę Mistrza Polski z roku 2017. Zademonstrował również swój sprzęt sportowy: rower, kaski, specjalne buty i okulary. Podczas spotkania z Piotrem Brożyną obecni byli również trenerzy młodzieżowej sekcji kolarskiej, prowadzonej przez SOiRGO – Joanna Sokołowska i Piotr Stanik, którzy zachęcali młodzież do aktywnego udziału w systematycznych treningach. Odbywają się one w hali sportowej przy orońskiej PSP – poinformowali inicjatorzy spotkania z kolarskim mistrzem.

Uczniowie pytali mistrza m.in. o sposoby treningów i odnowy biologicznej, techniki jazdy i  sprzęt kolarski. A także o jego dietę i zainteresowania pozasportowe.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.