„Komunalni” pomogli pieskowi

Gorące tematy Szydłowiec

– Na posesji obok komendy policji, ktoś zostawił pieska. Ludzie rzucają mu przez siatkę jakieś jedzenie, ale trzeba się tym zwierzakiem jakoś zająć… , bo w tym upale może nie przeżyć… – alarmowała czytelniczka, która w tej sprawie interweniowała w naszej redakcji.

– Byłam na komendzie policji, ale powiedzieli mi że to nie ich sprawa… Uruchomcie jakieś urzędowe służby, aby zajęły się tym opuszczonym zwierzęciem – prosiła pani X.

Interwencję naszej czytelniczki przekazaliśmy do magistrackiego, komunalnego referatu. – Myśmy takiego zgłoszenia nie mieli. Zajmiemy się tą sprawą, sprawdzimy sytuację na miejscu. Ja tam pojadę z pracownikiem zajmującym się odławianiem zwierząt. Jeżeli ten pies jest faktycznie pozostawiony bez opieki, to zostanie odłowiony – zapewnił nas w poniedziałek przed południem Michał Kwiatek, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Szydłowcu.

I już po kilkudziesięciu minutach, szef komunalnego referatu poinformował nas. – Faktycznie posesja jest niezamieszkała. Dlatego pozostawiony na niej pies został już odłowiony. Zwierzak jest w dobrej formie, z pewnością był dokarmiany przez dobrych ludzi, przez ogrodzenie. Został przewieziony do Tymczasowego Punktu Przetrzymań Psów, zlokalizowanego przy ul. Piaskowej 29. Piesek zostanie przebadany przez weterynarza. Będziemy chcieli znaleźć właściciela pozostawionego na posesji czworonoga – poinformował redakcję kierownik Michał Kwiatek.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.