Korona czeka na najpiękniejszą…

0
14
Aleksandra Nowacka

19-latka z Szydłowca Aleksandra Nowacka zakwalifikowała się do finału konkursu piękności. Już niebawem o tytuł Miss Polski rywalizować będzie z 28 innymi kandydatkami – do korony.

W latach gimnazjalnych występowała na estradowej scenie m.in. na przeglądzie  profilaktycznych spektakli… Z koleżankami  i kolegą z Publicznego Gimnazjum nr 2 zajęłanawet pierwsze miejsce w tym konkursie. Aktorskie zainteresowania sprawiły, że trafiła do Teatru Poezji i Muzyki u”U Radziwiłła”, amatorskiej grupy działającej przy Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek. Jako uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza, w ubiegłym roku otrzymała stypendium starosty, za wyróżniające szkolne wyniki w nauce.

Tegoroczna maturzystka interesuje się m.in. fotomodelingiem i wizażem, a także pole dance (czyli aerobikiem na drążku pionowym). Marzy o wyjeździe do Australii i Japonii, chciałaby poznać kulturę tych krajów..

W regionalnych, majowych eliminacjach do tego konkursu została I Wicemiss Ziemi Radomskiej i Miss Publiczności. Po tygodniowym „zgrupowaniu”, w ubiegły piątek, wraz z Miss Ziemi Radomskiej Sylwią Gibałą (21-latka z Pionek), w amfiteatrze w Kozienicach uczestniczyła w półfinałach pięknościowego konkursu. Na tym etapie rywalizowało 39 panien z różnych części naszego kraju. Obie dziewczyny, reprezentantki regionu radomskiego, uzyskały uznanie jurorów i awansowały do wielkiego finału.
O tytuł Miss Polski ubiegać się będzie 28 najpiękniejszych z całego kraju. Finał konkursu odbędzie się 9 grudnia br. w Krynicy Zdroju.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.