Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania online?

Rozmaitości

Ubezpieczenie mieszkania jako polisa majątkowa jest bardzo ważne dla finansowego zabezpieczenia swojego dorobku. Jednak na tego typu produkt wcale nie trzeba wydawać dużo. Ważniejsze od wysokości składki jest zakres ochrony w postaci odpowiednio dobranych rozszerzeń do umowy podstawowej.

Nie należy też zapominać o sumie ubezpieczenia, czyli kwocie, jaką dostaniemy w ramach odszkodowania za dane zdarzenie. Dobrym przykładem jest zalanie pomieszczenia mieszkalnego – przede wszystkim takie zdarzenie musi zawierać się w zakresie polisy, po drugie, zalanie powinno dotyczyć nie tylko murów, ale i elementów stałych wkomponowanych w mury czy ruchomości domowych (mebli, dywanów, tapet itp.), i wreszcie po trzecie, suma ubezpieczenia uwzględniająca zalanie musi być adekwatna do wartości całego budynku.

W przeciwnym razie poszkodowany otrzyma świadczenie w kwocie mniejszej niż zakładał, przez co wyrównanie strat finansowych będzie niemożliwe. W języku branżowym takie zjawisko nazywane jest niedoubezpieczeniem.

Najtańsza polisa na rynku

Co to znaczy, że ubezpieczenie jest tanie? Dla jednego lokatora składka roczna w wysokości 300 zł będzie jak najbardziej do zaakceptowania, dla innego – wprost przeciwnie. Dlatego polecanym rozwiązaniem jest znalezienie ubezpieczenia mieszkania na strzezdom.pl lub innych portalu specjalizującym się w polisach majątkowych.

Dzięki dostępnym na stronie narzędziom w postaci kalkulatora ubezpieczeń, użytkownik ma szansę podwójnie zaoszczędzić:

  • porównuje do 20 polis w ramach jednej kalkulacji i wybiera najkorzystniejszą propozycję w stosunku do ceny i zawartości,
  • zyskuje na czasie dzięki obecności wielu towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu.

Tanie ubezpieczenie dla mieszkania można kupić w oddziale towarzystwa ubezpieczeniowego, u agenta lub przez telefon. W każdym z tych przypadków brakuje jednak podstawowego elementu, jakim jest porównanie ofert. Tym samym klient wchodzący do placówki oddziału jest zdany na propozycję agenta, a jeśli zdecyduje się na poznanie konkurencyjnej oferty, musi poświęcić na kolejną wizytę zapas czasu i dostosować się do godzin otwarcia agencji ubezpieczeniowej.

Przykładowa kalkulacja składki

Można też wykorzystać porównanie ubezpieczeń majątkowych online. Wystarczy wejść na stronę internetową, na której znajduje się dostępna porównywarka. Następnie wprowadzić wszystkie niezbędne dane. Powierzchnię mieszkania, jego wartość, która stanie się sumą ubezpieczenia, dodatkowy zakres ubezpieczenia oraz swoje dane. Na tej podstawie system przygotuje porównanie, które niemalże czarno na białym pokaże, która polisa będzie najlepsza i najkorzystniejsza.

I tak, dla domu jednorodzinnego z 2000 r. o wartości 400 tys. zł, powierzchni 100 m2, posiadającego zamek z atestem, rozszerzenia o kradzież z włamaniem (SU 20 tys.) i OC w życiu prywatnym (SU 50 tys. zł) zapłacimy w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego od 288 zł w Allianz do 470 zł w PZU.

Za ubezpieczenie mieszkania kalkulator na strzezdom.pl zapłacimy od 335 zł w Inter polska do 355 zł w Proama, zakładając że wartość nieruchomości wynosi 200 tys. zł, rok budowy 2008, powierzchnia użytkowa 60 m2, a zakres obejmuje kradzież i OC w życiu prywatnym (SU 15 tys. zł i 50 tys. zł).

Inny rodzaj nieruchomości, jaką jest dom w budowie, to wydatek rzędu 400 zł rocznie (Gothaer), a nawet 320 zł (PZU) z uwzględnieniem wartości inwestycji na 300 tys. zł i powierzchni 110 m2.

Skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń to najszybszy i najprostszy sposób. Wszystkie niezbędne dane należy podać tylko raz, a wyniki kalkulacji można wykorzystać w przyszłości, zapisując je na e-mailu.

Wybór najtańszego ubezpieczenia mieszkania to kwestia indywidualna, bo wpływ na wysokość składki ma wiele czynników, dlatego nie zawsze polisa najtańsza (np. poniżej 100 zł za 12 miesięcy ochrony) będzie produktem spełniającym oczekiwania lokatorów i właścicieli nieruchomości – szczególnie w momencie nieszczęśliwego zdarzenia. Niemniej jednak warto skorzystać z dostępnych online narzędzi, które pomogą nie tylko dokonać wyboru, ale ułatwią również szybkie i łatwe zakupienie polisy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.